Ніч з 2 на 3 лютого для працівників Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства стала справжньою шокотерапією. Бо працівники двох аптечних пунктів мережі аптек "Подорожник", виселяючись, по собі лишили руїну, перед тим гучно відмітивши переїзд.

Читайте також: Держгеокадастр на Волині роздає землі з промисловими запасами піску, ймовірно, підставним особам

Про це інформує ІА Волинські новини.

Купи сміття, коробки з-під піци, паперові склянки, вирвані розетки, облуплена плівка на склопакетах – це аж ніяк не весь перелік безчинств людей, які учора «прибирали» в аптечних пунктах. Вони не полінувалися навіть стелю зняти. На одній зі стін – вибита діра в гіпсокартоні, а в ній – порожня пляшка з-під кока-коли. Зверху – напис "Хай у вас і в нас все буде гаразд". І на це здатні ті, хто працює, так би мовити, задля здоров’я людей?!

Утім навіть ці збитки не найстрашніші.

Читайте також: На Волині жінка, яка померла від COVID-19, годину лежала під моргом (фото)

"Через те, що зривали стелю, порвались дроти, тому припинилося електропостачання всього діагностично-приймального відділення. Крім того, відірвали системи забезпечення киснем, відповідно, порушилась уся система і всі шість поверхів не мали кисневого забезпечення по цьому стояку, – розповідає генеральна директорка медзакладу Ірина Горавська. – Витік кисню, який є легкозаймистим, міг спричинити вибух, вони самі через свої дії могли загинути. Якби, не доведи Боже, тут ще хтось закурив чи ще щось зробив, тут був би справжній вибух".

Як повідомили у лікувальному закладі, причиною виселення двох аптечних пунктів "Подорожника" стало те, що в них закінчився термін оренди і її не продовжували, бо тут заплановано реконструкцію діагностично-приймального відділення і в цих приміщеннях будуть бокси для дітей.

"Найімовірніше, вони планували забрати ще й ті двері, – додає Ірина Іванівна. – А в нас тут навпроти – бункер з наркотичними середниками. Тож зразу відключилась сигналізація, бо електропостачання припинилось, приїхала охорона. Одне слово, ніч видалася "веселою", охорона біля бункера стояла до ранку, бо його не можна лишити без нагляду".

Мало того, за кілька метрів від одного з понищених приміщень – дитяча реанімація! Дякувати Богу, нічого такого тієї ночі не сталося. Але така дика бездумна поведінка тих, хто не полінувався повидирати навіть розетки, могла коштувати комусь життя.

Читайте також: Скандальний посадовець, який причетний до відкатів на Волині, намагається поновитися на посаді

"Найстрашніше, що коли вони порушили всю електропроводку, у нас вночі припинилось повністю електропостачання всього діагностично-приймального відділення, відділення дитячої реанімації і тому ці роботи ми ургентно робили, викликали електриків, відновлювали постачання електрики", – додає Ірина Іванівна.

Зі слів заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, це питання буде взято на особливий контроль та вжито відповідних заходів. Наразі в лікарні підраховують суму завданих збитків, аби подати заяву в поліцію.

"Ми обов’язково порахуємо матеріальні збитки і будемо подавати позов. Вони понищили два приміщення і залишили непотрібні їм речі, тепер ми думаємо, як нам їх утилізувати, – обурюється Ірина Горавська. – Вони мали з тих аптек стільки прибутку, що мали б зробити гарний жест, забрати все своє, зробити ремонт і залишити дітям. Над нами є вищі сили і треба пам’ятати, що в цьому житті не тільки для себе щось треба зробити, але й для когось, особливо для дітей. Відповідальна за передане майно особа мала б цей процес проконтролювати. Та в мене таке враження, що це зробили за вказівкою".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook