У Луцьку на вулиці Кравчука через незаконне перепланування квартир на першому поверсі руйнується багатоквартирний будинок.

Читайте також: У Луцьку опечатали квартиру жінки, яка три роки затоплює сусідів

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності, пише ІА Волинські новини.

Так, до Луцької міської ради звернулись стурбовані мешканці будинку на вулиці Кравчука, 34а.

Читайте також: Двох потерпілих госпіталізували: на Волині сім’я з восьмимісячною дитиною отруїлася чадним газом

"Ми, мешканці багатоповерхівки на вулиці Кравчука, 34а, стурбовані станом свого будинку. Зокрема, занепокоєння викликає перебудова на першому поверсі житлового приміщення під комерційне. Проведена реконструкція в самому приміщенні з руйнуванням несучих стін. Будинок і до того знаходився в критичному стані, а тепер ще більше вкрився тріщинами. Проглядається відокремлення нашого будинку від сусіднього – між ними утворилась досить велика щілина. Є тріщини по фундаменту. Тобто відбуваються негативні процеси. Мешканці неодноразово зверталися до різних інстанцій з проханням припинення руйнівних та, на їхню думку, незаконних робіт з перепланування приміщення у будинку", – звернулася до депутатів голова ОСББ "Кравчука, 34" Ганна Кушнірук.

З її слів, вплив забудови на стан будинку, а також законність дій власників квартири, вивчала профільна виїзна комісія. Але власниця квартири не прийшла на це обстеження.

"Днями у нас була виїзна комісія Луцької міської ради, у завдання якої входило перевірка законності будівельний робіт. Члени комісії оглядали проблемне приміщення, а також стан самого будинку. Але власниця квартири просто не прийшла на цю комісію, тому процес на цьому і зупинився. Будівельні роботи тривають і надалі", – розповіла лучанка.

Читайте також: Повідомили про стан лучан, які у квартирі отруїлись невідомою речовиною, серед потерпілих – дитина (відео)

Зі слів мешканців будинку, власниця квартири – дружина голови однієї з сільрад неподалік Луцька.

"Всім чудово відомо, хто є власником квартири. А от будинок потрібно стягувати. Тріщинами він покрився вже давно, а нині відходить від сусіднього панельного будинку. Це страшно. На кожному місці, де стягували тріщини, встановлені маячки", – бідкається голова ОСББ.

Квартиру нинішні власники придбали ще у жовтні 2019 року.

"За три дні нові власники її повністю розбили. У людей стіни вкрились тріщинами. У квартирі на дев’ятому поверсі одна стіна відходить від іншої. На восьмому така ж картина. Ніхто на це не реагує, мовляв, нічого не знаємо – господарі за кордоном. Робітники до 23-ї години у тій квартирі б’ють стіни. На другому поверсі у цьому ж під’їзді живе жіночка з інвалідністю. Лише минулого місяця ми шість разів викликали поліцію. Але вони взагалі не відреагували. Поліція приїжджає – у них все зачинено, їде – знову починають працювати. Це знущання над людьми", – обурюється одна із членкинь ОСББ.

На це депутат Андрій Маруняк відповів, що у цьому випадку через привілейоване законодавство працівники міської ради досить обмежені у своїх діях.

"Власниця квартири проводить перепланування помешкання під комерційний об’єкт. При цьому вона примудрилася виготовити свідоцтво на право власності. Отже, по-факту ми маємо ситуацію, коли люди без жодних дозволів мають документи, що нібито у них все в толк. Мешканці будинку зверталися і до мене, і в поліцію. У нас є перша спроба юридичного управління оскаржувати це право власності на комерційний об’єкт без дозвільних документів на реконструкцію. У юридичній площині самі мешканці мають в судовому порядку оскаржувати це право власності і добиватися скасування права роботи реєстратора, який це зробив. Це дуже важливо. Іншого виходу немає. Паралельно у мене є пропозиція від комісії звернутися в поліцію, аби вони надали інформацію про те, як відреагували на звернення громадян, а також про результати розслідування. Наразі лише суд може прийняти рішення про скасування права власності", – зазначив заступник голови профільної комісії.

Тож депутати ухвалили рішення відправити ще раз профільну виїзну комісію, яка визначить, чи справді ремонт квартир сприяє руйнування будинку. Окрім того, на засідання чергової сесії, що відбудеться 27-го січня, викличуть представника від Національної поліції, який пояснить, яким саме чином правоохоронці відреагували на звернення громадян і чи відкрили кримінальне провадження по справі. Окрім того, на сесійне засідання запросили й мешканців проблемного будинку.

Журналісти виїхали на місце події, аби ще раз поспілкуватися із мешканцями аварійного будинку, а також на власні очі побачити пошкодження стін.

Троє жителів кутового під'їзду багатоповерхівки підтвердили факт інтесивного руйнування стін саме після початку ремонтних робіт у квартирі №2 на першому поверсі.

І, незважаючи на те, що у приміщенні горіло світло і активно велися ремонтні роботи, двері ні журналістам, ні сусідам ніхто не відкрив.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook