У луцькому комунальному підприємстві "Ласка" продовжують підготовку до реалізації проекту каніс-терапії – лікування людей з інвалідністю за допомогою собак. Нині, за словами директорки, залишається укласти гумове покриття на майданчику, де планують проводити реабілітацію, а 7 жовтня заняття проведуть у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.
Читайте також: "Ми будемо виправляти усі "гріхи": новий директор КП "Ласка" поділилася планами роботи підприємтсва
Про це стало відомо 28 вересня під час візиту депутатів Луцької міської ради до КП "Ласка" в рамках проведення Дня депутата.
Зауважимо, що КП "Ласка" виграло грантові кошти на проект "Соціальна реабілітація людей з обмеженими можливостями в транскордонному регіоні завдяки створенню умов та підготовці спеціалістів у галузі каніс-терапії". Каніс-терапія – різновид енімал-терапії з використанням спеціально відібраних та навчених собак.
Читайте також: Іспанське цуценя стало зіркою інтернету після того, як намагалося врятувати життя поліцейському
За допомогою коштів міжнародного гранту та співфінансування з міського бюджету у проекті передбачили організацію тренінгів, круглих столів з обміну досвіду, телепрограм, заходів як на території КП "Ласка", так і в центральному парку з залученням людей з особливими потребами та тварин, також плануються поїздки в інші міста.
Загалом розмір гранту від Євросоюзу склав 90 тисяч євро. При цьому 10% коштів на умовах співфінансування Луцька міська рада надала з бюджету.
"Грант по каніс-терапії діє до кінця листопада. Вольєри – частина реалізації проекту. Разом з тим, добудовується майданчик для каніс-терапії на території підприємства", - розповідає директорка КП "Ласка" Наталія Рудь.
Депутатка Юлія Дацюк поцікавилась, скільки часу приділяють собакам, яких планують залучити до каніс-терапії. "Оскільки собаки дорослі, то з ними потрібно більше часу займатися, для того, щоб вони були адаптовані для безпечної роботи з дітьми", - наголосила жінка.
Директорка підприємства розповіла, що собак вибрали ще раніше і провели з ними ретельну підготовку. "Проходить певний період адаптації собаки, працює кінолог, удосконалює навики тварини, спостерігає за її поведінкою", – зауважує Вікторія Рудь та додає, що після завершення проекту кожного собаку готові передати в сім’ю, яка виявить бажання забрати тварину.
Щодо майданчика на території, то за словами Вікторії Рудь для того, щоб завершити його підготовку до занять, потрібно кілька тижнів. Найближчим часом там планують покласти гумове покриття.
"Заняття спрямовані на спілкування дитини з твариною: це просто можуть бути поєднання з малюванням чи, наприклад, іншим видом мистецтва. Там буде альтанка, будуть меблі. Це дозволить дитині налагоджувати індивідуальний контакт з твариною", – розповідає Рудь.
Депутатка Алла Надточій закликала поквапитись із закінченням виконання робіт. "Виходить, що проект ми завершуємо, а діти займатися там не зможуть, бо йде осінь і зима. Відповідно до того, що ви говорите, аби діти могли там присісти і помалювати, всі ми прекрасно розуміємо, що на холоді ніхто займатись не буде", - зауважила депутатка.
"Проект розрахований тільки на теплу пору року, коли будуть комфортні погодні умови", – зазначила Вікторія Рудь. Також вона додала, що нині розробляється програма для індивідуальних занять дітей.
Разом з тим, директор КП "Ласка" повідомила, що в рамках реалізації проекту каніс-терапії 7 жовтня в центральному парку Луцька організують захід для людей з інвалідністю.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає