У Володимирі-Волинському раніше був древній єврейський цвинтар, там поховано святого праведника Шломо Готліба Карлінера, який помер у 1792-му. Зараз же там парк імені Гагаріна (сучасна вулиця Драгоманова). Щороку в день його смерті хасиди з усього світу з’їжджаються на могилу цадика (духовного провідника), моляться у притаманній їм екстатичній манері, оплакують смерть свого видатного предка, читають Тегілім (псалми Давидові). 

Читайте також: Пів сотні хасидів намагалися потрапити в Україну через кордон на Волині (відео)

Про це пише Перший.

Довідково: Шломо Карлінер – один із найавторитетніших цадиків в історії хасидизму. Очолював течію під назвою Карлін-Столінський хасидизм (названий так від містечок на території сучасної Білорусі – Карліна та Століна). В Людмир Шломо переїхав у 1786 р, чим суттєво збільшив потік паломників до міста і підняв його статус в єврейському світі.Равві Шломо був застрелений російським солдатом прямо під час молитви в синагозі у 1792 р. Завдяки пошуковим роботам вдалось знайти фундамент охеля на місці поховання Шломо із Карліна, і в 1999 р. охель було відбудовано.

Відтак, хасиди з усього світу з’їхалися у Володимир-Волинський, аби вшанувати пам’ять свого духовного провідника, який був похований на єврейському цвинтарі, сучасна вулиця Драгоманова. До слова, будівля, яка розташовується поруч наДрагоманова,6 зараз знаходиться у приватній власності.

Депутат Володимир-Волинської міськради Микола Савельєв опублікував фотографії місць, де зараз знаходяться хасиди. 

Що кажуть місцеві?

У коментарях до фотографій містяни скаржаться на антисанітарію, гамір та сміття, якого, з їх слів, побільшало саме після приїзду хасидів. Публікуємо низку дописів з реакцією волинян та коментарі. 

Читайте також: "Зеленський має будувати "маленький Єрусалим": євреї звернулись з ультиматумом до президента

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook