Через аномально теплу осінь триває активність кліщів у природі, відповідно триває ризик інфікуватись небезпечними хворобами.
Читайте також: На Волині жінка заразилася вірусним енцефалітом: як убезпечитись від кліщів
В області зареєстровано черговий лабораторно підтверджений випадок захворювання на хворобу Лайма (кліщовий лаймбореліоз), інформує ДУ "Волинський ОЛЦ МОЗ України".
Захворіла пенсіонерка з м. Ківерці. В ході епідеміологічного розслідування встановлено, що захворювання пов’язане з проведенням сільгоспробіт на присадибній ділянці на початку жовтня. Хоча факт укусу кліща заперечує, але через кілька днів хвора виявила еритему та набряк на шкірі в ділянці лівого колінного суглобу.
Через тиждень додались скарги на загальну слабкість, погіршення зору та підвищення температури тіла. Із вказаними вище симптомами хвора госпіталізована у районну лікарню, діагноз лаймбореліозу підтверджено лабораторно. Вказаний населений пункт є ензоотичний з кліщового лаймбореліозу.
Читайте також: Перший випадок у цьому році на Волині: у чоловіка виявили небезпечне захворювання
Довідково: Хвороба Лайма (кліщовий лаймбореліоз) – це природно-вогнищеве, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями.
Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду від 3 до 60 діб, найчастіше — до 14 діб. Симптоми:
Наявність одного з основних симптомів — почервоніння в місці укусу кліща (мігруюча кільцеподібна еритема червоно-рожевого кольору різних розмірів від 5 cм. – до 50 см. в діаметрі). У процесі свого розвитку еритема поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії (від цього назва). У 30% хворих еритема не спостерігається;
Незначний свербіж та припухлість шкіри в місці укусу кліща;
Часто разом з еритемою у людини з’являється лихоманка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі і слабкість.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає