В Україні вже 2021 планують впровадити накопичувальну пенсійну систему. У підсумку ті українці, які зараз працюють, будуть відкладати частину своєї зарплати на особистий рахунок. Розмір другої виплати в кращому разі буде на 3% вищим, ніж відкладена сума.

Читайте також: В Україні пенсії призначатимуть онлайн, а трудові книжки скасують: деталі

Це випливає із заяви міністерки соціальної політики Марини Лазебної, повідомляє OBOZREVATEL.

Глава Мінсоцу підрахувала: якби з зарплати в 15 тис. грн відкладати 2% щомісяця протягом 35 років (ще 2% від роботодавця), в сумі можна було б накопичити 400 тис. грн.

"Якщо людина працює від 25 до 60 років й отримує приблизно 15 000 заробітної плати та оплачує 2% внесків до накопичувальної системи, на її рахунок щомісяця нараховуватиметься по 300 грн. Додатково 300 грн або 2% внесків оплачує роботодавець. Водночас якщо прибутковість у середньому буде на 3% вищою за інфляцію, до моменту виходу людини на пенсію, на рахунку вийде сума вища за 400 000 грн", – сказала Лазебна.

Читайте також: Пенсії в Україні перерахують ще раз через кілька тижнів: кого зачепить

Припустимо, що українець із зарплатою в 15 тис. грн відкладав на пенсію 35 років. Всього він планує прожити на заслуженому відпочинку 20 років. У сумі, навіть якщо заощадження збільшаться на 3%, наразі розмір другої пенсії склав би лише близько 1 тис. грн.

Якщо за цих умов відкладати на пенсію 30 років, то розмір другої пенсії склав би всього лише 927 грн.

Старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко впевнена, що за планованого владою розміру внеску в 4% від зарплати, в кращому разі друга пенсія становитиме ті ж 4%. І це за умови, що накопичувальному фонду вдасться примножити зібрані кошти, щоб погасити інфляцію і компенсувати витрати на адміністрування.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook