Понад півтисячі фазанів цього року випустять на волю у Звірівському мисливському господарстві. Про це повідомляє пресслужба Волинського областного управління лісового та мисливського господарства.

Читайте також: Екс-лісник, якого затримали на хабарі у Луцьку, продовжував розпродувати майно лісгоспу

28 травня, з вольєра у вільне середовище лісівники випустили 185 особин. Дещо раніше цієї весни працівники підприємства оселили поблизу місцевих лісів 200 птахів. Ще стільки ж планують відпустити з вольєра найближчим часом, йдеться у повідомленні.

Досвід лісівників області у цьому напрямку не новий. Над заселенням фазанів на Волині державні лісомисливські та лісогосподарські підприємства працюють уже кілька років поспіль. Найактивніше – протягом останніх трьох. Птах комфортно приживається у наших умовах, тож практика продовжиться і надалі. Таким чином лісівники планують урізноманітнити місцеву фауну. Попереду ще багато років праці – перш ніж цей птах стане у нас мисливським.

"Щоб мисливство на Волині було дійсно європейського рівня – маємо розвиватися комплексно. Перш за все, дбати про збільшення та урізноманітнення популяції звіра та птахів, – розповідає директор ДП "ЛМГ "Звірівське" Сергій Тишковець. – Зважаючи на те, що на стадії відкриття маємо сучасний мисливсько-рекреаційний комплекс, у який плануємо залучити в тому числі європейського мисливця, всі умови в нас мають бути відповідні".

Незважаючи на те, що птахи вимагають до себе значної уваги, лісівники справу обіцяють не лишати. Навпаки кажуть: скоро активно вирощуватимуть нове покоління, яке вже повністю адаптоване до нашого середовища. Адже фазани активно гніздяться – як у вольєрі, так і на волі. У кожній кладці – від 7 до 14 яєць. Приплід фазанів "із волинським корінням" уже цієї весни обіцяє бути суттєвим.

Читайте також: Повідомили, коли для туристів відкриють луцькі підземелля

Єдине, на що звертають увагу волинські лісівники – умови збереження пернатих. Адже фазанам, які полюбляють гніздитися у траві та на прибережних територіях, надзвичайно велику шкоду наносять необдумані підпали сухої трави навесні. Так масово птахів не винищує навіть браконьєрство та хижі тварини.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook