Під час призначення головним державним інспектором ексдиректора шахти №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» Павла Танчева в управлінні Держпраці у Волинській області не знали про відкрите щодо нього кримінальне провадження. Водночас там стверджують, що звільнення його з посади можливе тільки після вироку суду.

Читайте також: Ексдиректор-хабарник волинської шахти почав працювати в управлінні Держпраці

Про це Центру журналістських розслідувань «Сила правди» стало відомо з листа-відповіді управління Держпраці у Волинській області, який опинився у розпорядженні редакції.

Про те, що ексдиректора шахти №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» Павла Танчева призначили на посаду головного державного інспектора відділу нагляду в гірничодобувній промисловості, будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку управління Держпраці у Волинській області «Сила правди» повідомляла ще 20-го травня. Однак тоді журналістам не розповіли, коли саме він розпочав роботу, та чому на таке рішення не вплинуло відкрите щодо нього кримінальне провадження.

З листа-відповіді управління Держпраці в області від 24-го травня, стало відомо, що Павла Танчева призначили на посаду 27 квітня цього року, як переможця конкурсу. При цьому у документі зазначають, що тоді не знали про відкритий щодо нього «кримінал».

«Слід зазначити, що Управлінню Держпраці не була відома інформація про порушене кримінальне провадження стосовно колишнього керівника ВП Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» Танчева П.М», – йдеться у відповіді.

В управлінні Держпраці також повідомили, що ще до призначення перевіряли відомості щодо Танчева у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні, або пов’язані з корупцією правопорушення, який формує та веде НАЗК. Однак інформації про те, що його притягнули до відповідальності за такі порушення не знайшли.

Також відомо, що Павло Танчев раніше не працював на посадах в управлінні Держпраці у Волинській області. А у день призначення завідувач сектору персоналу та головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції управління провів йому інструктаж з питань антикорупційного законодавства.

Лист-відповідь від управління Держпраці у Волинській області, який опинився у розпорядженні редакції

Окрім того, у листі зазначили, що у разі, якщо суд вирішить заборонити ексдиректору шахти працювати на певних посадах, чи займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, це стане підставою для припинення його державної служби.  

Нагадаємо, раніше Павло Танчев працював директором шахти №9 «Нововолинська» державного підприємства «Волиньвугілля». У липні 2020 року його разом з головним інженером Олександром Шарком затримали під час одержання хабара у сумі 23 тис. грн. Правоохоронці з’ясували, що вони вносили до товарно-транспортних накладних недостовірні дані про об’єми завантаженого кам’яного вугілля та показники рівня його зольності. Окрім цього, гірники ще й нібито вимагали неправомірну вигоду за таку свою діяльність.

1-го серпня суддя Луцького міськрайонного суду Алла Полюшко обрала Павлу Танчеву запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. А вже за кілька днів його перевели на нову посаду − директора з виробництва на ДП «Волиньвугілля».

Читайте також: Стало відомо імена посадовців, які вимагали відкати за реалізацію вугілля на Волині

У лютому цього року стало відомо, що окрім Танчева та Шарка, до незаконної оборудки були причетні начальник технічного комплексу Олександр Власюк і старший контролер контрольно-пропускного пункту Олександр Бойко шахти №9. Всі четверо були залучені до схеми з незаконного збуту вугілля. З лютого 2021 року кримінальну справу проти Танчева і компанії почав розглядати Нововолинський міський суд.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook