У Раді зареєстрували урядовий законопроєкт, яким встановлюються нові вимоги до маршрутників: транспорт має бути доступним для пасажирів з інвалідністю та мати трекери, а перевізники – зберігати право на пільговий проїзд.

Читайте також: У Луцьку розпочали встановлювати першу "розумну зупинку" (фото)

Про це повідомляє міністр інфраструктури Владислав Криклій, проєкт закону № 4583, передає Економічна правда.

"Прийняття цього законопроєкту дасть можливість нарешті вимагати від перевізників якості та залишити в минулому старі та рoзвалені автобуси", – коментує запропоновані зміни міністр.

Він зазначає, що за його ухвалення конкурси на маршрути повинні будуть проводитися через ProZorro: "Це відкрита та прозора конкуренція, а конкуренція завжди підвищує якість".

Читайте також: У Луцьку можливе подорожчання вартості проїзду у тролейбусах

Також, ціна за кілометри, що обслуговуються, визначатиметься центральним органом виконавчої влади. За словами Криклія, це дозволить вимагати від маршрутників встановлення трекерів та валідаторів для електронної оплати".

У законопроєкті йдеться також про рівний доступ до автомобільного транспорту для всіх: транспорт має бути пристосованими для перевезення пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп, мати зовнішнє звукове інформування про номер і кінцеву зупинку маршруту, а також звукове та візуальне інформування всередині салону.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook