Кабінет міністрів України готує проєкт тотального тестування на COVID-19. Його хочуть провести у Києві та інших великих містах.

Читайте також: Пояснили, що передбачатиме "інтелектуальний локдаун"

Тестування проводитимуть у великих містах

Про це в інтерв'ю Кореспонденту заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, в пріоритеті – Київ і область, обласні центри і великі міста з населенням понад 100 тисяч людей.

Він також додав, що в кінці року все-таки будуть обмеження для бізнесу попри те, що це час традиційного заробітку.

"Якими вони будуть – ми обговорюємо з усіма зацікавленими сторонами. Нам треба зробити підсумки карантину вихідного дня, щоб зрозуміти його ефективність і скласти план дій на кінець року", – пояснив прем'єр.

Читайте також: Замовляли пиріжки: чоловік помер у коридорі лікарні на Буковині, бо медики не мали часу допомогти (відео)

Нагадаємо, уряд виділив 1 мільярд гривень на закупівлю експрес-тестів для діагностики коронавірусу.

У чому суть масового тестування і чи реальне воно в Україні

  • Масове тестування на COVID-19 є одним із найефективніших способів боротьби з пандемією, адже воно допомагає виявити носіїв вірусу й ізолювати їх від здорового населення. В таку випадку карантинні обмеження можуть бути не такими суворими.

  • Масове тестування досить складно організувати, але це вже вдалось Словаччині та Австрії.

  • Очільник МОЗ Максим Степанов неодноразово зазначав, що варіант не спрацює в Україні, адже до процесу доведеться залучити значну кількість медпрацівників, яких й так бракує, а населення України в рази більше, ніж, наприклад у Словаччині (близько 5,5 мільйонів).

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook