Впродовж найближчих тижнів українські аптеки доставлять усі 350 тисяч доз вакцин проти грипу.

Читайте також: На Україну насувається смертельно небезпечний штам грипу

Українці матимуть змогу придбати вакцину в аптеці за свої кошти і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я, повідомляє прес-служба МОЗ.

Відзначається, що вартість вакцин складе від 200 грн до 300 грн.

У відомстві наголошують, що одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Так, згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;

вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

"Важливо зберігати холодовий ланцюг при транспортуванні вакцини, щоби вона не втратила своїх захисних властивостей. Тому старайтесь зробити щеплення максимально швидко після того, як купили вакцину. Найкращий варіант – попередньо проконсультуватись зі своїм лікарем – терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Так ви зможете отримати відповіді на свої питання, рекомендації щодо транспортування вакцини і домовитись про час вакцинації.

Читайте також: Стало відомо, чи корисно пити чай з малиною під час застуди

Вакцина також може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику - медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. МОЗ України рекомендує місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинування громадян з групи ризику. Адже запобігання грипу у тому числі дозволить заощадити кошти: за різними оцінками, збиток для кожного хворого на ГРВІ (зокрема – грип) – від 420 до 2800 грн в залежності від тяжкості захворювання, а для держави – 4200-7800 грн. А вартість вакцини складає 200-300 грн", – йдеться у повідомленні.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter