Вчені прийшли до висновку, що основні риси особистості в моделі "Великої п'ятірки" (екстраверсія, дружелюбність, сумлінність, нейротизм і інтелект) частково (40-60%) передаються у спадок. Однак з лінню все виявилося складніше, пише ТСН.
Читайте також: Вчені визначили, в який час доби людина найщасливіша
Дослідження, опубліковане виданням Plos Genetics, показало, що у деяких мишей є "ген ліні". Особи з мутацією гена, що кодує білок SLC35D3, який бере участь у передачі сигналів дофаміну, були менш активні. У них розвивався стан, схожий на метаболічний синдром. У людей він призводить до гіпертонії та ожиріння.
Однак схожу мутацію дослідники виявили тільки у двох людей з 300. Це вказує на те, що лінь і ожиріння не залежить від генетики, а скоріше - від оточення людини.
Дослідження, опубліковане в Royal Society, показало, що лінь має еволюційну перевагу. Вчені розглянули молюсків і помітили, що ті, хто спалює більше енергії протягом дня, з більшою ймовірністю загине.
Люди, звичайно - не молюски, але в сучасному світі з культурою швидкого харчування і ефективною системою громадської охорони здоров'я людина може задовольнити більшість повсякденних потреб, не встаючи з дивана. Також все більш завантажене робоче життя виснажує людей і позбавляє мотивації. Зовнішній вигляд, наприклад веснянки і залисини - все це може залежати від генів. Ранні дослідження навіть знаходили зв'язок між генетикою і заробітною платою людини (але пізніше вони були спростовані). Однак лінь - не з їхнього числа. Вона - адаптація до навколишнього середовища.
Нагадаємо, що лікар розповів, як заснути за одну хвилину. Ендрю Вайль назвав свою методику "4-7-8": за його словами, вона допоможе не тільки заснути буквально за одну хвилину, а й ефективно зняти стрес і швидко заспокоїтися.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає