У проміжку між отриманням першої та другої дози вакцини можна заразитися коронавірусом.
Читайте також: Україна посилює правила в'їзду через поширення індійського штаму коронавірусу «Дельта»
Про це розповіли вчені з Королівського коледжу Лондона.
Також поствакцинальні побічні ефекти схожі за характерними проявами початку самої хвороби – стомлюваність, головний і м'язовий біль.
Вчені вияснили, скільки людей їх відчували. Зокрема, у Британії приблизно кожен третій житель зіткнувся з побічними ефектами після щеплення. Окрім того, всього близько 1% вакцинованих захворіли на COVID-19.
Фахівці провели порівняльний аналіз, взявши до уваги дію мРНК-вакцин Pfizer і Moderna, а також AstraZeneca і Janssen з аденовірусним вектором. Для цього вони оцінювали результати клінічних випробувань зазначених препаратів, які проводилися в період із 1 січня минулого року до 21 липня 2021-го.
Що показало дослідження
Близько 15 000 осіб взяли участь у дослідженні, які отримали щеплення однією з цих вакцин, що використовуються у країні. Зазначається, що близько 4000 після вакцинації відчували стан, який описували як «схожий на коронавірус».
Читайте також: Інфекцію привезли з Росії: в Україні помер перший пацієнт, заражений штамом «Дельта»
У 2% відсотків результат тесту на COVID-19 методом ПЛР був позитивним, а в решти 11 000 осіб, які не мали таких симптомів, – в 0,8%. Як пояснили дослідники, серед цих 11 тисяч вакцинованих у звичайному житті 88 осіб спокійно ходили б вулицями, навіть не підозрюючи, що інфіковані.
До спільних симптомів після вакцинації і під час перших проявів COVID-19 належать:
стомлюваність;
головний біль;
біль у м'язах;
лихоманка.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає