22 травня 2014 року на Волинь прийшла страшна звістка про перші бойові втрати 51-ої бригади під час проведення АТО.
Читайте також: Луцька делегація вшанувала пам'ять волинських воїнів, що загинули під Волновахою
Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року блокпост №10, що розташовувався у Волноваському районі Донецької області, був атакований проросійськими сепаратистами "ДНР". Терористи під'їхали на інкасаторських машинах, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, РПГ, ПЗРК. В результаті обстрілу здетонував боєкомплект в одній з бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У цьому бою загинули 16 бійців 51-ї бригади. Згодом в госпіталі від поранень помер 17-й боєць, пише "Волинь. ua".
Волинь пам’ятає своїх синів...
Майор Леонід Полінкевич
Народився Леонід Полінкевич 19 вересня 1983 року у селищі Колки.
Зі слів солдатів, Полінкевич єдиний із офіцерів, хто перед відправленням на Донбас повідомив бійців, куди відправляється їх підрозділ.
10-й блокпост в районі залізничної станції Велико-Анадоль був складним у багатьох відношеннях, і тому на ньому особисто перебував командир 3-ї батальйонно-тактичної групи майор Леонід Полінкевич. Увечері напередодні трагедії Полінкевич об'їхав на командирському УАЗику блокпости і повернувся на 10-й. Майор планував ужити всі заходи безпеки та віддав наказ двом снайперам заступити у секрети. Інші накази він не встиг віддати: несподівано зі штабу бригади приїхало два старші за Полінкевича за званнями офіцери. Вони, аби не дратувати місцевих, наказали солдатам скласти всю зброю поміж наметами та накрити її плащ-накидками. Незабаром прийшли місцеві мешканці, з якими офіцери і солдати сіли навколо багаття. Майор був проти цих посиденьок, але вдіяти нічого не міг. Разом з водієм він пішов спати до УАЗу, що стояв при дорозі. Зі слів очевидців, хоча українські військовослужбовці пробували налагодити контакт із місцевим населенням, у село солдатів не пустили, і вони вимушені були ночувати просто неба.
Ближче до півночі місцеві мешканці, як по команді, звелись на ноги та пішли. Військові залишились самі та розійшлись по наметах.
Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року цей блок-пост був атакований проросійськими сепаратистами ДНР із загону Безлера, які під'їхали до позицій української армії під виглядом інкасаторських машин, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, ПЗРК. Першими загинули майор Полінкевич з водієм – їх розстріляли сплячими прямо в УАЗі.
Готовими до несподіванки виявились лише ті двоє снайперів, яких Полінкевич відправив у секрети. Вистрілявши весь боєкомплект, снайпери відійшли у "зеленку".
Залишились батьки Олександр Олексійович і Галина Андріївна, сестра Світлана, дружина Ірина та 5-річна донька Олександра.
28 травня Леоніда Полінкевича поховали у рідному селищі Колки.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Читайте також: У Луцьку попрощалися із загиблим бійцем АТО (відео)
Солдат Микола Бондарук
Народився Микола Бондарук 5 квітня 1991 року в селі Заріччя Володимир-Волинського району. Восени 2014-го збирався одружитися.
Призваний до Збройних сил за частковою мобілізацією 10 квітня 2014 року. Солдат, навідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський. З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.
Удома у загиблого воїна залишились батьки Петро Віталійович і Оксана Вікторівна, старша сестра Наталя та наречена Ірина.
Похований 27 травня на кладовищі у рідному селі Заріччя.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Солдат Віталій Ліщук
Народився Віталій Ліщук 14 травня 1986 року в селі Зоря Володимир-Волинського району.
З початком російської збройної агресії з села Зоря мобілізували одинадцять чоловік, Віталія Ліщука в списках не було, хоча він і відслужив в армії. Разом із своїм товаришем він на початку березня 2014 року пішов до військкомату добровольцем.
Солдат, навідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський. Проходив підготовку на Рівненському полігоні, 3-го травня побував удома, після чого відбув на Схід України у Донецьку область.
Віталій був серед чотирьох солдатів, які згоріли в підірваній ворогом бойовій машині піхоти. Його ідентифікували за залишками форми та військовим квитком, який частково вцілів, ховали у закритій труні.
Удома залишилась мати Марія Іванівна та три сестри.
27 травня Віталія поховали на кладовищі рідного села Зоря.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Старший сержант Олександр Артемук
Народився Олександр Артемук 11 вересня 1977 року в Ковелі.
Під час Революції Гідності неодноразово відвозив матеріальну та грошову допомогу майданівцям, а після оголошення в Україні часткової мобілізації сам прийшов до військкомату, щоб дізнатися умови мобілізації, і незабаром отримав повістку. Рідні та друзі Олександра відмовляли його від призову до війська, тим більше, що в сім'ї у нього було троє неповнолітніх дітей, але він відповів: "Якщо я не піду, ви ж самі мене поважати не будете".
Старший сержант, командир відділення 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
Удома у загиблого воїна залишились батьки, дружина Валентина та троє дітей.
Похований Олександр Артемук на кладовищі у рідному місті Ковелі.
Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни" (посмертно).
Заступник командира бойової машини Дмитро Йовзик
Народився Дмитро Йовзик у місті Луцьку.
Після початку часткової мобілізації навесні 2014 року Дмитро одним з перших був призваний Луцьким МВК.
Заступник командира бойової машини — навідник-оператор БМП 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
Колеги купили Дмитру бронежилет; на той час його серед живих вже не було.
У Дмитра залишились мати, брат і дружина.
За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відзначений – нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (27.06.2015, посмертно).
За жертовну любов до своєї Вітчизни, відданість, доблесть і звитягу, нагороджений відзнакою 51-ї ОМБр "За мужність та відвагу" (посмертно).
Читайте також: "Тих, хто чинив опір – вбивали", – війна на Донбасі очима підлітка
Солдат Михайло Грицюк
Народився 1984 року в селі Риковичі Іваничівського району, походив із багатодітної родини, де був старшим сином.
З початком російської збройної агресії призваний до збройних сил за частковою мобілізацією 8 квітня 2014 року.
Солдат, розвідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
27 травня Михайла поховали на кладовищі села Милятин.
У загиблого воїна залишились мати, брати, дружина Олеся та двоє дітей — дворічний син Олексій, та дочка Анастасія, яка народилася лише за тиждень до мобілізації батька.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Солдат Володимир Зарадюк
Народився Володимир Зарадюк 14 липня 1991 року в селі Кульчин Ківерцівського району.
З початком російської збройної агресії призваний до збройних сил за частковою мобілізацією в першій хвилі.
Солдат, кулеметник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
27 травня з Володимиром та трьома бойовими товаришами, які загинули разом із ним, прощались у Луцьку. Володимира поховали на кладовищі рідного села Кульчин.
Удома у загиблого воїна залишились лише батьки, у яких він був єдиним сином. Мати Володі передчасно померла через два роки після смерті сина.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Солдат Віталій Махновець
Закінчив 9 класів луцької ЗОШ № 17, вчителі радили йому продовжити навчання і вступати до вищого навчального зак.
З початком часткової мобілізації 8 квітня 2014 року Віталію прийшла повістка з військкомату. Після навчань на полігоні його підрозділ відправили на Схід.
Солдат, гранатометник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
Поховали 27 травня 2014 року на центральній алеї міського цвинтаря Луцька в селі Гаразджа.
Без Віталія лишились мама Марія Юріївна, сестра Ольга та наречена.
За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відзначений — нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни" (27.06.2015, посмертно).
За жертовну любов до своєї Вітчизни, відданість, доблесть і звитягу, нагороджений відзнакою 51-ї ОМБр "За мужність та відвагу" (посмертно).
Солдат Володимир Прокопчук
Народився Володимир Прокопчук 2 березня 1991 року в Луцьку.
З початком російської збройної агресії проти України був мобілізований до лав Збройних сил України Луцьким МВК. Його батько, який служив у Радянській Армії в Афганістані, попросив, щоб в армію мобілізували його, а не сина, але йому відмовили. Проте син сказав, що у будь-якому випадку пішов би в армію добровольцем.
Солдат, механік-водій 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський. Спочатку служив у Володимирі–Волинському, згодом батальйон три тижні пробув у Рівному, і після дводенної відпустки лучанин вирушив на Схід.
Поховали 27 травня 2014 року на центральній алеї міського цвинтаря Луцька в селі Гаразджа.
Удома у Володимира Прокопчука залишились батьки та молодший брат Юрій. Одружитися полеглий воїн не встиг, планував весілля на осінь.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
За жертовну любов до своєї Вітчизни, відданість, доблесть і звитягу, нагороджений відзнакою 51-ї ОМБр "За мужність та відвагу" (посмертно).
Читайте також: "Волноваха навік вкарбувалася в історію Волині", – Ірина Констанкевич
Солдат Павло Попов
Народився Павло Попов 30 червня 1991 року в Нововолинську.
З початком російської збройної агресії призваний до збройних сил Володимир-Волинським ОМВК за частковою мобілізацією в першій хвилі наприкінці березня 2014 року.
Солдат, стрілець-помічник гранатометника 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.
Удома у загиблого бійця залишились мати Алла Григорівна та сестра Тетяна, батько майбутнього героя помер, коли Павлу Попову виповнилось лише 12 років.
Похований Павло Попов на кладовищі у рідному місті Нововолинську.
4 червня 2015 року Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни".
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Эльвира Митковская-Кулик
22.05.2019 14:17:32
Вечная память нашим Героям землякам. Они отдали самое дорогое-жизнь,чтобы мы с вами могли спать спокойно. Низкий поклон Родителям,давшим жизнь и воспитавшим ТАКИХ СЫНОВЕЙ-ГЕРОЕВ.
Ярослава Козарук
25.05.2019 00:29:15
Вічна світла пам'ять ГЕРОЯМ !!!