Цього року штрафи за спалювання трави чи листя зросли у декілька разів. Самовільне випалювання сухої рослинності  тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 000 гривень до  6120 гривень.

Читайте також: Через спалювання городини під Луцьком загорівся мул на очисних спорудах (фото)

Про це в програмі "Актуально" на 12 каналі розповів  заступник начальника одного із відділів Державної екологічної інспекції у Волинській області Анатолій Гламазда.

Посадовець зазначив, що якщо людина спалює листя на відкритих територіях, то штраф – 6 тисяч гривень, а якщо на власному подвір’ї, тоді йдеться про статтю 82 Кодексу про адмінправопорушення щодо не належного поводження із відходами. Тоді штраф менший – від 340 гривень до 1360 гривень.

На Волині вже цього сезону був випадок коли одну і ту ж людину оштрафували двічі. Після повторного спалення листя штраф був максимальний.

"Вкінці серпня і на початку вересня інспектори активно контролювали спалення сухої трави на полях, а вже з наступного тижня більш активно будуть проводити рейди, аби не допустити спалення листя", – додав Анатолій Гламазда.

Читайте також: У волинських селах шукатимуть паліїв

Еколог зазначає, що спалення листя призводить до забруднення повітря, як наслідок проблемами зі здоров’ям людей, це може бути як кашель так і алергічні реакції.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook