Напередодні вихідних на Волині оголосили посилення карантинних заходів, проте це не зупинило лучан, які виявили бажання освятити вербу в останню неділю перед святом Воскресіння Господнього.

Читайте також: У центрі Рівного московські попи попри карантин провели масове освячення верби (відео)

Журналісти ІА Волинські Новини проїхались храмами міста та поспостерігали, як все відбувалось.

Напередодні вихідних у Волинській ОДА, щоб запобігти поширенню коронавірусу, обмежили в області перебування людей в громадських місцях та пересування у вихідні та святкові дні (з 13 години 00 хвилин суботи до 06 години 00 хвилини першого робочого дня після вихідних, святкових днів), починаючи з 11 квітня 2020 року. Серед багатьох волинян це спричинило паніку, вони ринулись в черги купувати продукти, дехто думав, що за вихід з дому штрафуватимуть.

Згодом, щоправда, пояснили, що виходити з дому не забороняють, а лише просять і рекомендують. Та чи зупинить це того, хто не дослухається закликів священників дивитись трансляції богослужінь вдома? Звичайно ні. То ж чимало лучан (хоча набагато менше ніж зазвичай) вирушили до храмів міста на богослужіння.

Читайте також: Повідомили, де на Волині зафіксували нові випадки інфікування коронавірусом

Вербна неділя у Луцькому Свято-троїцькому соборі пройшла спокійно і без порушень. Священнослужителі храму ще раніше просили людей за можливості доєднатися до служби через перегляд онлайн-трансляції. Зокрема, митрополит Луцький і Волинській Михаїл з цього приводу процитував Біблію:

"В приповістях Соломона написано: "Обачний, бачачи лихо, ховається, а легковажний іде далі і зазнає кари". Тобто я би хотів, щоб сьогодні віряни, насамперед, раділи духовно, відзначаючи усі свята, зокрема Вербну неділю та Пасху, але були обачними та не стали носієм хвороби, не заразилися самі і не заразили інших".

У соборі провели низку приготувань, аби забезпечити максимально комфортне та безпечне перебування людей на території та всередині храму. Звечора намалювали розмітку на території вказівними стрілками із написами "вхід" та "вихід", аби люди дотримувалися вказаної дистанції у півтора-два метри.

За дотриманням цього слідкують священнослужителі. Жодних натовпів людей ні у храмі, ні на території немає.

При вході людей зустрічає священник, який нагадує про необхідність носити маску та дотримуватися дистанції. Також на церковному подвір'ї інший священник здійснює символічне побиття вербовою лозою. Він теж нагадує про необхідність дотримуватися дистанції. Усередині храму також все за правилами: людей не багато, між ними є необхідна дистанція.

Читайте також: У священника з Львівщини підтвердили коронавірус

Як сказав один із священників, "ми просимо людей потерпіти. Все проходить і це також пройде. Головне – бути здоровими та живими".

У Соборі Всіх Святих Землі Волинської, як і в більшості храмів в Луцьку, богослужіння на Вербну неділю відбулося. Вірян на території храму було досить багато, але священники у мікрофон закликали: "Браття і сестри, дотримуйтесь безпечної дистанції, всі встигнуть посвятити вербу".

Чи допомагали ці заклики та поради? Не завжди. Знаючи український менталітет, можна здогадатися, що окремі віряни дотримувалися дистанції, натомість інша частина людей перебувала у скупченні. Насправді так і було. Побачивши журналіста з камерою, окремі прихожани почали перешіптуватися "о, вже знімає", а один із вірян почав фотографувати його на телефон.

Звернувши увагу на камеру, заклики дотримуватися дистанції стали частішими. А один зі священників попросив допомогти вірянам в дотриманні дистанції, а "не знімати і потім писати гадості".

Відзначимо, що деякі з людей були без масок, але це швидше виняток, ніж закономірність, до того ж вони старалися не перебувати у скупченні прихожан, а стояли осторонь. Також збереглася традиція цілувати священникам руки, хоча сфотографувати цей процес нам не вдалося. Проте окремі прихожани були більш дружелюбні та просили їх сфотографувати з гілочками верби, які вони невдовзі понесли до своїх осель.

У Храмі преподобного Іова Почаївського ПЦУ – не велелюдно, святкове богослужіння тут відбувається на вулиці, в дворі храму. Прихожани дотримуються дистанції, більшість з них в масках.

А в Свято-Іллінському храмі УПЦ богослужіння вже завершилось, але потік жителів району ЛПЗ до храму не зменшується – ті, хто довго спали, поспішають отримати освячену вербу та привітати нею близьких. Жодного скупчення людей тут немає, люди одягають маски на власний розсуд, проте далеко не всі.

Бережіть себе та своїх рідних!

Нагадаємо, станом на 10.00 12 квітня 2020 року на Волині зареєстровано 71 підтверджений випадок COVID-19.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook