Один телефонний дзвінок – і всі збереження із банківської картки зникають. Попри постійні застереження та інформування правоохоронцями про різноманітні шахрайські схеми, лучани продовжують потрапляти на гачок так званих "банкірів" та "служб безпеки" із місць позбавлення волі та зони ООС. Серед постраждалих від дій аферистів – навіть колишні працівники поліції.
Читайте також: Луцьку Instaблогерку-шахрайку зганьбили на всю країну (відео)
Про це розмовляли під час засідання комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 23 лютого. Про це пише Вікторія Семенюк для ІА Волинські новини.
Як проінформував виконувач повноважень начальника Луцького відділу поліції ГУ НП у Волинській області Сергій Рудницький, часто злочинці здійснюють шахрайські операції, внаслідок яких страждають лучани, на території інших областей. А це – дуже ускладнює пошуки та викриття аферистів.
"Місяць том ми відкрили спеціальну електронну базу, із допомогою якої фіксуємо номери мобільних телефонів, а також банківські картки, на які злочинці просять перерахувати кошти. Ми систематизуємо дані та виділяємо окремі групи шахраїв. Помітно, коли інформація стосується одних і тих же осіб – у них збігаються і номери телефонів, і банківських карток", – каже поліцейський.
З його слів, часто особи, які вчиняють шахрайські дії, знаходяться поза межами Волинської області, зокрема, у зоні проведення ООС, або наближених до цього населених пунктах. Часто у справах фігурують і місця позбавлення волі у Дніпропетровській і Харківській області.
Читайте також: Лучанин, якому весь Луцьк допомагав збирати кошти на операцію, відпочивав в Домінікані
Як же відбувається розкриття шахрайської схеми (якщо відбувається)?
"Ми встановлюємо номер мобільного телефону, із якого дзвонили і "розводили" людей. Ми можемо зайти в камеру і провести певні слідчі дії. Але встановити особу, якщо у камері сидить декілька чоловік, неможливо. Ми вилучаємо телефон і через тиждень, як правило, у них з’являється інший. І це такий потік. Чесно кажучи, я не знаю, як ці електронні шахрайства й побороти. Відсоток розкриття таких злочинів є, але він невеликий. Складність – перебування злочинця в іншій області, а також застосування спеціальних технічних засобів, які дозволяють стежити за мобільними телефонами – це все ресурси, і не завжди ми можемо спрацювати", – наголосив правоохоронець.
Доповідач вважає, що єдиний вихід – висвітлювати інформацію у засобах ЗМІ.
Водночас, посадовець застерігає, що шахраї ошукують на лише пересічних лучан чи пенсіонерів, а й навіть колишніх правоохоронців.
Одного разу до нас звернувся колишній працівник поліції. Його телефоном "розвели" на певну суму грошей. Як же так? Чоловіче, ви ж працювали в поліції!" – наголосив Сергій Рудницький і порекомендував лучанам не втрачати пильності.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає