Все спочатку: доки ЦВК отримує протоколи з мокрими печатками, й підраховує офіційні результати Президентських виборів, можна робити висновок про другий тур, який за законом "Про вибори Президента України" має відбутися за три тижні після першого. Отож, як українці, так і кандидати на пост Гаранта вже готуються до другого забігу Президентських ралі, який відбудеться 21 квітня.

Читайте також: Путін може піти в наступ, щоб допомогти Порошенку утриматись у владі

Якщо ви голосуватиме не за місцем проживання, то для того, аби запрошення потрапило до вас у руки, і ви все ж змогли проголосувати навіть за сотні кілометрів від місця реєстрації, вам необхідно звернутися у відділ ведення державного реєстру виборців, у Луцьку він знаходиться у міській раді на вулиці Богдана Хмельницького,19, для того, аби вам видали довідку про тимчасову зміну голосування необхідно взяти паспорт та довідку з місця роботи. Отримати таку довідку можна буде лише після оголошення офіційних результатів першого туру 10 квітня але поспішайте, бо ж вже 17 документів про зміну місця голосування у вас не приймуть. Так сталося і з Олегом Сулімом, із Кривого Рогу, чоловік хотів обрати свого Президента 31 березня, але не встиг отримати документ про тимчасову зміну голосування.

Отож, доки українці збирають різноманітні документи для зміни місця голосування, шукають себе у списках, дивуються коли у їхніх помешканнях приписано більше двох десятків осіб, та знаходять в списках виборців "мертві душі" нагадаємо, скільки за офіційними даними витратив кожен кандидат на пост Президента України за підсумками 1-го туру.

Читайте також: У кого найдорожче і найдешевше: КВУ визначив ціну одного голоса виборця для кожного кандидата

Громадська організація "Комітет виборців України" провела аналіз, завдяки якому можна дізнатися у скільки гривень обійшовся кожному кандидату один лише голос його виборця. У витрачену суму входила обов'язкова застава для кандидата у розмірі 2,5 мільйона гривень та офіційні витрати на проведення передвиборчої агітації.

Найдорожче голос обійшовся Роману Насірову – за екс-очільника ДФС свій голос віддали 2207 українців, тож вартість однієї позначки у бюлетні навпроти його прізвища – 997 гривень.

"Найдешевші" голоси у Ігора Смешка – лише 4 гривні. Лідеру першого туру президентських гонок Володимиру Зеленському один голос обійшовся у 16 гривень, а ось чинному Гаранту Петру Порошенку – у 9 разів більше – 141 гривню.

Детальніше у сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook