Фахівці вирішили простежити, які симптоми зберігаються не менше 30-45 днів у людей, які перенесли COVID-19 вдома.
Читайте також: Склали графіки майбутньої вакцинації від коронавірусу в Україні: хто отримає щеплення у першу чергу
У новому дослідженні вчені зібрали дані про людей, які проходили тестування на коронавірус з приводу простудних симптомів в Університетському госпіталі Женеви в період з березня по травень 2020 року.
Які саме симптоми найдовше тривають
Позитивним тест на коронавірус був у 18% з більш ніж 30 тисяч обстежених. У дослідження були включені 669 осіб в середньому у віці 42 років з позитивними результатами тесту.
У проміжку між 30 і 45 днями хвороби не менш ніж у 32% зберігався хоча б один постковідний симптом. Найбільш характерними тривалими симптомами були втома, задишка, втрата нюху і смаку: від кожного з них страждали близько 10% людей.
На кашель, який на початку хвороби був у 40% пацієнтів, до кінця періоду спостереження скаржилися менше 5% учасників. Подібну динаміку продемонстрували розлади травлення (з 10% до 1%) і головний біль (з 30% до 3%). Підвищення температури після місяця спостереження не було ні у кого з учасників.
Читайте також: На Волині забезпечено киснем 58% лікарняних ліжок, – заступник міністра охорони здоров'я
Чому виникають довготривалі симптоми після коронавірусу
Зараз немає точної інформації, чому з'являється "тривалий ковід", методи його лікування практично не розроблені. Можливі причини
Хронічний перебіг інфекції (тобто, вірус залишається активним в організмі).
Ускладнення COVID-19 (що залишилися після інфекції, зміни в легенях).
Наслідки реанімації при COVID-19 (постреанімаційні симптоми). Однак ця теорія не підходить для пояснення поганого самопочуття амбулаторних пацієнтів.
Запалення, яке збереглося після інфекції.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає