Нововолинська міська лікарня отримає ультразвукову діагностичну систему у рамках реалізації проекту Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" спільно з урядом Японії.

Читайте також: Амбіції мера проти розвитку регіону: у Камені-Каширському досі не може утворитись ОТГ

22 березня відбулася урочиста церемонія підписання грантових угод з благодійними та громадськими організаціями, які будуть реалізовувати проекти. У церемонії взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Такаші Кураі, йдеться на сайті Фонду "Тільки разом".

Так, уряд Японії надасть безвідплатну допомогу в межах Програми безпеки людини КУСАНОНЕ 2019 року на загальну суму близько 800 тис. дол. З 500 отриманих заявок у 2018 році, для реалізації відібрали 12 проектів. Вони стосуються сфери охорони здоров’я, соціального захисту та освіти.

На церемонію підписання прибули представники виконавців та бенефіціарів проектів з 10 областей України. Проект "Модернізація медичного обладнання у пологовому будинку Нововолинської центральної міської лікарні" передбачає придбання ультразвукової діагностичної системи. Він реалізовуватиметься завдяки участі Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом". Адже крім коштів гранту, сума якого 54 тис. дол., потрібно оплатити ПДВ та відшкодувати курсову різницю. А це – понад 300 тис. грн. Крім того, при проведенні конкурсу брався до уваги досвід організацій по реалізації проектів у сфері медицини, який у Фонду чималий.

Грантовий контракт між посольством Японії в Україні та Фондом Ігоря Палиці "Тільки разом" з української сторони підписав голова правління Фонду Олександр Товстенюк.

Опісля підписання угоди, посольство провело робочу зустріч з менеджерами проектів.

 

"Я дуже рада, що Фонд долучився до такого трепетного питання як допомога мамам при надії, – зазначила перший заступник голови правління Фонду Лариса Тарасюк, яка є менеджером цього проекту. – Нововолинські лікарі обслуговують вагітних, які проживають не лише у Нововолинську, а й навколишніх населених пунктах. Пологовий будинок, який є складовою центральної міської лікарні, розміщений окремо від основного корпусу. Діагностичне обладнання розташоване у відділенні функціональної діагностики, куди потрібно йти через вулицю. Звичайно це створює незручності для вагітних. А при наданні допомоги в екстрених випадках – це й небезпечно. Завдяки реалізації проекту, вже на початку літа, високоякісне діагностичне обладнання японського виробництва розміститься у приміщенні пологового будинку".

Читайте також: Волинські діти отримають необхідні ліки завдяки благодійникам, незважаючи на "заморожений" Савченком бюджет

До речі, це вже другий проект, що його Фонд реалізує за рахунок міжнародних програм. Так, у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 стартував проект технічної допомоги "Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області". У ньому беруть участь 32 польські гміни та 15 волинських ОТГ. Проект покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей.

Варто зауважити, що уряд Японії реалізує проект ще в одному медичному закладі Волині. Так, в рамках Програми безпеки людини КУСАНОНЕ,  для Луцької міської клінічної лікарні придбають відеодуоденоскоп та відеогастроскоп.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook