"Волиньгаз" оштрафували на 13 мільйонів, бо вимагали більше нарахованого лічильником; Поблизу Луцька у дачному масиві знайшли тіло чоловіка; У Луцьку звільнили очільника житлово-комунального підприємства; На Волині викрили схему розкрадання лісу; У центрі Луцька горе-будівельник зруйнував пам'ятку архітектури − такими були головні події Волині та Луцька у четвер, 24 грудня.
Читайте також: На Волині у двох районах перевищений епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ
"Волиньгаз" оштрафували на 13 мільйонів, бо вимагали більше нарахованого лічильником
16 груп, до яких входять облгази та облгаззбути, оштрафували на 278 млн грн за зловживання монопольним становищем. Відповідне рішення прийняв Антимонопольний комітет.
Він встановив, що групи з грудня 2015 року по серпень 2019−го займали монопольне становище на ринках розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам.
Серед них: Київоблгаз, Вінницягаз, Волиньгаз, Львівгаз, Запоріжгаз, Харківгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Сумигаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Закарпатгаз, Дніпропетровськгаз, Житомиргаз, Миколаївгаз, Івано−Франківськгаз.
"Компанії з жовтня 2018−го по серпень 2019 року донараховували об'єми використаного споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками. Тобто зловживали своїм монопольним становищем. Так дії компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за існування значної конкуренції на ринку", − йдеться у повідомленні.
Антимонопольний комітет наклав штрафи:
Вінницягаз − 21 млн грн;
Волиньгаз − 13 млн грн;
Дніпропетровськгаз − 34 млн грн;
Житомиргаз − 11 млн грн;
Закарпатгаз − 18 млн грн;
Запоріжгаз − 14 млн грн;
Івано-Франківськгаз − 10 млн грн;
Київоблгаз − 49 млн грн;
Львівгаз − 13 млн грн;
Миколаївгаз − 14 млн грн;
Рівнегаз − 5 млн грн;
Сумигаз − 10 млн грн;
Харківгаз − 33 млн грн;
Хмельницькгаз − 12 млн грн;
Чернівцігаз − 7 млн грн;
Чернігівгаз − 13 млн грн.
Антимонопольний комітет зобов'язав відповідачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також перерахувати побутовим споживачам тарифи за показниками фактичного об'єму споживання природного газу, починаючи з жовтня 2018 року.
Читайте також: "Волиньгаз" хоче підвищити вартість транспортування газу на понад 70%
Поблизу Луцька у дачному масиві знайшли тіло чоловіка
Поблизу Луцька у дачному масиві знайшли труп чоловіка.
Як зазначила речниця поліції, тіло 57-річного чоловіка виявили в одному із дачних будинків 22 грудня. У загиблого були явні сліди насильницької смерті.
За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (йдеться про вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині. Карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років).
Наразі триває досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють обставини вбивства та осіб причетних до кримінального правопорушення.
Читайте також: Військовий волинської бригади, тіло якого повернули бойовики, був задушений
У Луцьку звільнили очільника житлово-комунального підприємства
У Луцьку звільнили керівника житлово-комунального підприємства № 2.
Директора житлово-комунального підприємства №2 Володимира Васильовича Рижука звільнили відповідно до пункту 2 статті 36 КЗпП України, а саме – у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
Тимчасово, на період до призначення на контрактній основі, за результатами проведеного конкурсу, директора житлово-комунального підприємства №2, виконання обов’язків директора з 29 грудня 2020 року покласти на головного інженера цього підприємства Ольгу Станіславівну Дворську з правом першого підпису у фінансових документах.
Читайте також: У Луцьку до Центрального парку хочуть реконструювати вхід
На Волині викрили схему розкрадання лісу
На Волині розкрили схему розкрадання та легалізації лісових ресурсів.
Так, при відпрацюванні податкової інформації підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Волинській області встановлено операції з реалізації лісової продукції невідомого походження за рахунок здійснення безконтрольної вирубки деревини.
Це призвело до завдання збитків державному лісовому фонду України та легалізації лісових ресурсів на загальну суму 32,7 млн гривень.
Вчинені дії мають ознаки, за якими передбачена відповідальність за ст. 191, ст. 209 Кримінального Кодексу України.
Матеріали дослідження передані до правоохоронного органу для прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України.
Читайте також: Як на Волині серед ночі вирубують ліси (відео)
У центрі Луцька горе-будівельник зруйнував пам'ятку архітектури (фото/відео)
24 грудня, у Луцьку під час ремонтних робіт понищили пам'ятку архітектури на вулиці Сенаторки Левчанівської. Про це повідомив начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради Олександр Котис.
Як зазначає Олександр Котис, на місці працює слідчо-оперативна група, усе зафіксовано та пишуть припис, і вимагатимуть повернути все, як було, у тижневий термін.
"Зранку працівники відділ охорони культурної спадщини виявили, що розбирають несучу стіну пам'ятки на Сенаторки Левчанівської, 5. На вимогу показати дозвіл на переробку пам'ятки працівники не відреагували. Тому викликали поліцію, (потрібно подякувати, що приїхали за 3 хвилини) та муніципальну варту. Тим часом з'явився уже відомий в Луцьку Тихон Павлюк, як нібито представник власника і його адвокат, який не зміг довести поліцейським, що він має право представляти власника і кого саме.
Поки ми з поліцією зупиняли хлопців з ломами, адвокат казав їм не слухати нас і продовжувати роботи. Вони то зупинялися, то продовжували. Врешті хтось із них засунув лом і остаточно вибив білявіконну підпорку несучої стіни головного фасаду.
Добралися до єдиного на сьогодні збереженого в Луцьку зразка різьбленого елемента, який має високу культурно-історичну цінність як приклад декоративного мистецтва доби індустріалізації", – пише Олександр Котис.
На даний факт відреагував Луцький міський голова Ігор Поліщук, який зазначив, що це уже не перший випадок такого порушення.
"Сьогодні один з горе-будівельників, який раніше вже "прославився" своїми справами у нашому місті розпочав будівельні роботи у приміщенні на вулиці Сенаторки Левчанівської без будь-яких дозвільних документів та пошкодив частину стіни цього приміщення, що є пам'яткою архітектури.
Звернувся з даного приводу в поліцію з вимогою порушити кримінальне провадження, взяти цю справу на особливий контроль та довести до суду. Адже це вже не перший випадок, коли такі діячі, користуючись прогалинами в законодавстві та тимчасовою відсутністю повноважень в відділів ДАБК, здійснюють самовільне будівництво та псують архітектуру нашого міста", – зазначив Ігор Поліщук.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає