Віддалені волинські села матимуть доступ до інтернету, На Волині чоловік вчинив самогубство, стрибнувши з даху будівлі, Бурштин, підпільні цехи та обладнання на мільйон гривень: на Волині викрили канал переправлення бурштину за кордон (фото) – такими були головні новини Волині 24 липня.
Читайте також: Плавання, велоперегони та біг на 6 км: вперше у Ковелі відбудеться чемпіонат України з крос-триатлону
Віддалені волинські села матимуть доступ до інтернету
Понад 6 тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, що у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету. Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл.
За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які живуть у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо.
В межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримать понад 1 млн українських громадян, які живуть у сільській місцевості.
«Були вже виділені і розподілені гроші на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», – повідомив Олександр Шелест.
Читайте також: На Волині мотоцикліст в'їхав в авто: водій двоколісного отримав важкі травми
У 2021 році на реалізацію проєкту виділили 500 мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування у 950 мільйонів гривень.
Проєкт «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7 флагманських проєктів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього у Плані заходів понад 250 ініціатив, які були напрацьовані 15 міністерствами.
На Волині чоловік вчинив самогубство, стрибнувши з даху будівлі
Учора, 23 липня, ввечері стався трагічний випадок у Ковелі на вулиці Сагайдачного.
Близько 21:30 скоїв самогубство 33-річний чоловік, який проживав неподалік – у багатоповерхівці на вулиці Театральній.
Ковельчанин потрапив на дах будівлі міськрайонного центру зайнятості і звідти стрибнув вниз.
Встановлено, що до незаконної діяльності причетні мінімум 10 осіб – мешканців Волинської та Рівненської областей. Зловмисники налагодили схему переробки та збуту бурштину до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Учора, 23 липня, працівники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими ГУНП у Волинській області та прикордонниками під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури та за силової підтримки бійців корпусу оперативно-раптової дії, роти поліції особливого призначення, відділу прикордонної служби «Дозор-Житомир» провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання, у транспортних засобах причетних до злочинної діяльності з обробки та збуту бурштину.
Під час обшуків правоохоронці ліквідували три підпільні цехи для обробки каміння, що зловмисники обладнали у Ковелі та Луцьку. У приміщеннях виявлено та вилучено близько 300 кг обробленого та необробленого бурштину різної фракції, готові вироби з каміння, станки для ручної обробки та перероблення, додаткове обладнання, окрім цього, пістолет та грошові кошти.
Читайте також: Спортсменка з Волині у складі збірної здобула золото з регбі
Орієнтовна вартість вилученого обладнання та дорогоцінного каміння сягає близько 1 мільйона гривень.
Встановлено, що створив злочинну групу та налагодив незаконну схему придбання, зберігання та переробки у значних розмірах незаконно видобутого на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей бурштину-сирцю 34-річний мешканець Ковеля. Він забезпечував фінансування злочинної діяльності, проводив збір та виплату грошових коштів, а також визначав розмір винагороди кожному учаснику групи. Окрім організатора, до незаконної діяльності причетні ще дев’ятеро осіб. Всі вони мешканці Волинської та Рівненської областей.
Зловмисники купували каміння та здійснювали його переробку у обладнаних цехах. Готові вироби, поза митним контролем, переправляли до Республіки Польща, звідти «товар» потрапляв до Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де його й збували. Грошові кошти, отримані незаконним шляхом, фігуранти самостійно перевозили до України.
Нині, в рамках розпочатого кримінального провадження, тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та проведення необхідних експертиз. Усім учасникам злочинної групи оголосять про підозру за ч. 2 ст. 240-1 (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає