Волинянина, якого знайшли мертвим в лісі, вбив священник, – ЗМІ, Волинський політик похизувався здачею українських територій білорусам, У волинському селі на коронавірус захворіла вся сім'я, Послаблення карантину: у Луцьку запрацюють фермерські ринки та кіоски (адреси), Українки в Італії зібрали чималу суму коштів для волинських медиків (фото) – такими були головні новини Волині 30 квітня.

Читайте також: "Поле чудес" у Волинській ОДА: що відомо про Еміля Мікаїлова (відео)

Волинянина, якого знайшли мертвим в лісі, вбив священник, – ЗМІ

53-річного чоловіка, тіло якого знайшли у лісовому масиві поблизу села Мельники Шацького району, задушив священник, настоятель Свято-Аннівського храму УПЦ (МП) Петро Границький.

Менш ніж за добу слідчі слідчого управління, оперативники обласного управління карного розшуку та місцеві поліцейські встановили особу зловмисника. Ним виявився несудимий 49-річний житель сусіднього села. Його затримали у порядку ст. 208 КПК України.

Як повідомляють джерела видання, 27 квітня у священника був день народження. Трагедія ж сталася 28 квітня у результаті конфлікту, що виник під час розпивання алкоголю. Ймовірно, у лісі чоловік і відзначав особисте свято.

Відомо, що священнику вже обрали запобіжний захід. Його взяли під варту на 60 днів.

Читайте також: "Дезінфікуючий засіб всередину": у місті на Волині під час карантину відкрили пекарню (фото)

Волинський політик похизувався здачею українських територій білорусам

Волинський політик, очільник обласного партійного осередку "Європейської Солідарності" Петра Порошенка Іван Мирка похизувався здачею Білорусі десятків гектарів української землі.

"На службі випала честь і завдання входити в комісію "демаркації кордону України". Виконувати завдання, шукати той кордон, тримати "вудку з маркером", кормити комарів зі звичайними прикордонниками і з надзвичайними послами.

Разом з Віталієм Чернецем ми дослідили і описали всі пункти пропуску на Волині. Підготовили все, що слід зробити. Винайшли всі місця для переносу пунктів для їх правильного функціонування.

На власні очі я бачив, як змінюються облаштування базування прикордонних військ. І пройшов шлях від почуття гіркоти до почуття гордості за свою державу. Ми відстоювали наші кордони підписом і печаткою", – пише Мирка.

Нагадаємо, що у 2013 році розпочався процес демаркації українсько-білоруської ділянки державного кордону. Лінія проходження державного кордону затверджена Договором між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон, який набрав чинності 18 червня 2013 – після ратифікації документу білоруською стороною. Україна ратифікувала його ще 18 липня 1997-го.

Читайте також: Ситуація – критична: у Луцьку просять врятувати Стир від обміління

28 квітня 2017 року президенти Білорусі Олександр Лукашенко та України Петро Порошенко домовилися завершити демаркацію кордону двох країн, в результаті якого Білорусь отримала десятки гектарів на прикордонних територіях. У червні 2018 року сторони затвердили перспективний план демаркації державного кордону на 2018-2026 роки. 

На ділянці українсько-білоруського кордону між Волинською і Брестською областями у 2018 році було встановлено попереджувальні інформаційні знаки, і відновлено демаркаційні роботи, припинені два роки тому внаслідок протестів жителів прикордонних українських територій.

Мешканці села Ветли Любешівського району Волинської області у травні 2016 року намагалися відстояти один з каналів. Вони перекрили дорогу і заблокували демаркаційні роботи білоруської сторони, яка на той час встигла очистити просіку вздовж лінії державного кордону на території Гірківської сільської ради Любешівського району.

На їх думку, делімітація українсько-білоруського державного кордону була проведена не вірно. У зв’язку з цим білоруська сторона у лютому 2016 року була змушена призупинити інженерні роботи.

Проблемною ділянкою став Жировський канал, який на цій ділянці проходить вздовж кордону та у відповідності до договору між країнами належить Республіці Білорусь. 

Зазначимо, що у рамках демаркації державного кордону відбулася передача Білорусі значної кількості земельних ділянок, в тому числі лісових масивів. 

У волинському селі на коронавірус захворіла вся сім'я

Станом на 09:30 годину 30 квітня у Любешівському районі зареєстровано 4 випадки коронавірусної інфекції. 

За останню добу осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію не виявлено.

Сьогодні, 30 квітня, надійшли результати відібраних аналізів з підозрою на коронавірусну інфекцію у 5 осіб, з них: у 4 осіб – позитивні результати, у 1 особи – негативний результат.

Читайте також: У місті на Волині затримали групу наркоторговців (фото)

Зазначені 4 випадки підтвердились в одній сім’ї села Люб’язь. Особи перебувають на амбулаторному лікуванні в КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради".

Результати особи з підозрою на коронавірусну інфекцію, яка перебуває на лікуванні в КНП "Любешівська центральна районна лікарня" Любешівської районної ради – не надійшов.

Послаблення карантину: у Луцьку запрацюють фермерські ринки та кіоски (адреси)

У Луцьку відновлять роботу сільськогосподарські ярмарки.

Депутати міськради під час сесійного засідання внесли зміни до рішення міської ради про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19. А саме, даним рішенням відновили дозвіл на роботу сільськогосподарських ярмарків з дотриманням карантинних вимог.

Як зазначив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, попередньо уже визначено перелік місць, де здійснюватиметься торгівля. Остаточно вони будуть затверджені сьогодні, 30 квітня, на засіданні виконавчого комітету міськради.

Отже, під відкритим небом зможуть здійснювати продаж сільськогосподарської  продукції власного виробництва фермери, фермерські господарства та інші підприємства, що виробляють с/г продукцію, але виключно з вимогами щодо безпеки.

Такі ярмарки традиційно розміщені в наступних локаціях:

– поруч з ТЦ "Глобус" по вул. Єршова;

– поруч з РАЦСом по пр. Соборності;

– парковка по вул. Глушець через дорогу від гімназії № 4;

– парковка у Привокзальному мікрорайоні на парковці поруч з залізничним вокзалом;

– у мікрорайоні вулиці Володимирська;

– мікрорайон вулиці Рівненська (стоянка поруч із заправкою Shell) та мікрорайон ДПЗ.

Читайте також: Чоловік, котрий з COVID-19 потрапив у лікарню неподалік Луцька, третій тиждень без свідомості

"Ці місця максимально охоплюють усе місто. На кожному з цих ринків чергуватиме представник муніципальної варти, який матиме безконтактний термометр і перед початком роботи здійснюватиме стрінінг темпертури у продавців. У рішенні виконкому чітко прописані усі умови, за яких можуть працювати дані ринки. Виробники продукції мають мати відповідні документи, які підтверджують якість продукції та її походження. Обслуговування має проводити лише один продавець одного покупця. Продавці мають знаходитися на робочому місці в засобах захисту. Зокрема, відпуск продукції покупцям без маски – зборонений", – каже Ігор Поліщук. 

Також він зазначив, що це дасть сьогодні можливість допомогти тій категорії, яка страждає найбільше, це – фермери, які вирощують продукцію, і змушені її викидати на смітники, оскільки немає ринку збуту. Окрім того, цей крок дасть можливість лучанам придбати продукти харчування вітчизнячного виробництва за нижчими цінами, ніж у супермаркетах.

"Постанова Кабміну про відкриття ринків недеталізована, станом на зараз немає постанови головного санітарного лікаря, як працювати в цих умовах. Це не означає автоматичне відкриття ринків, адже це відбувається відповідно до рішень органів місцевого самоврядування. На ринках ми не зможемо контролювати ситуацію, бо їх територія є великою, просто не вистачить працівників, і не вдасться проконтролювати відкриття лише місць торгівлі продовольчої групи товарів. Тому вирішили поки дозволити працювати фермерським ринкам. Далі будемо дивитися по ситуації", – відзначив депутат Ігор Поліщук.

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрія Кирилюка ці ринки можуть торгувати виключно сільськогосподарською продукцією. 

Також працюватимуть майстерні з ремонту одягу, фотоательє, стоматполіклініки для надання ургентної допомоги, МАФи.

Окрім того, дозволили роботу тимчасових споруд, в яких здійснюється не заборонена на період карантину підприємницька діяльність.

Українки в Італії зібрали чималу суму коштів для волинських медиків (фото)

Волинянки, які проживають в Італії, зібрали та передали кошти на закупівлю засобів захисту від пандемії коронавірусу для медиків Нововолинська.

Дописувачка Алла Литвинюк висловила слова вдячності українкам, які працюють в Італії у місті Пйомбіно, які відгукнулися на її попередній пост. У ньому вона нарікала на допомогу мерії костюмами,"які абсолютно не придатні для захисту від коронавірусу працівникам Нововолинського відділення екстреної медичної допомоги".

Читайте також: На Волині відійшов у вічність голова товариства польської культури

За словами Алли Литвинчук, українки в Італії зібрали та перерахували 30 тисяч гривень. За ці кошти вдалося замовити 70 якісних одноразових захисних комбінезонів фірми SPICARD, та 1000 одноразових медичних масок.

Волинянки не захотіли, щоб їхні прізвища писали у публікації у Фейбук.

Відомо тільки, що це жительки Нововолинська Яна, Валентина та Вікторія, а також жіночка з селища Благодатне. З її допомогою 10 захисних костюмів та 50 масок передали через головного лікаря ПМСД медикам амбулаторії смт Благодатне.

"Я була розчулена до сліз тим дзвінком і допомогою з Італії. Дівчата, які самі знаходяться в пеклі епідемії, відчуваючи розуміючи і на власних очах переживаючи всю небезпеку коронавірусу, першими підтримали працівників Нововолинського відділення ЕМД.

Вони були вкрай вражені "турботою" місцевої влади.

"В Італії ми нічим не можемо допомогти медикам, про них добре дбає держава, а в Україні у нас батьки, діти, родина і ми хочемо хоч чимось допомогти вам вдома. Ми бачимо, яка біда і трагедія відбувається в Італії від епідемії і це з їхніми можливостями, то дивлячись на це ми дуже боїмося за Україну, за вас" – так мені казали дівчата, а в мене були сльози в очах", – написала Алла литвинчук.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook