Депутатська група "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ" у Верховній Раді запропонувала президенту Володимиру Зеленському та голові уряду Денису Шмигалю механізм зниження тарифів на газ для населення до 60%. Народні депутати направили керівництву держави відповідні офіційні листі. Про це йдеться на офіційному сайті політсили.

Читайте також: Оприлюднили березневі тарифи на газ для населення: скільки заплатимо

Як прокоментував лідер партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Ігор Палиця, знизити ціну на газ для українців мінімум удвічі можливо через запуск цивілізованого ринку газу та встановлення економічно обґрунтованих тарифів.

"В Україні необхідно встановити справедливу, ринкову, тобто економічно обґрунтовану ціну на газ. За нашими підрахунками, вона має бути нижчою на 60%. Треба лише встановити однакові та прозорі правила гри для всіх. І першим кроком має бути перегляд ціни, яку встановлює державна газова компанія-монополіст", – наголосив політик.

За його словами, те, що відбувається зараз, – це імітація ринку. 

"Нафтогаз" рахує тариф за абсолютно непрозорою та невигідною для громадян України формулою. Наприклад, він продає українцям газ власного видобутку з європейською націнкою плюс вартість віртуальної доставки. А це – 70% від об’єму, який споживає країна. Чому українці повинні платити посередникам з Європи за свій газ та ще й за транспортування, якого насправді не існує?" – підкреслив Ігор Палиця.

Читайте також: Волинські депутати вимагають скасовувати підвищення тарифів для населення (сесійний фоторепортаж)

Він зазначив, що несправедливою є й плата населення за так званий імпорт газу з ЄС, який технологічно неможливий. 

"Компресорне обладнання української ГТС качає газ лише в одну сторону – з Росії до Європи через Україну. А українці платять зі своїх кишень за той самий російський газ, але через 50 посередників і відповідно набагато дорожче. За рік ці компанії заробляють з повітря від 500 млн до 1 млрд доларів США", – заявив Ігор Палиця. 

Політик зауважив: для перегляду тарифу "Нафтогазу" депутатська група "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ" пропонує розширити доручення президента від 9 січня 2021 року щодо аудиту цін постачальників газу в регіонах України. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook