Пацієнти, які перенесли трансплантацію органів, входять в особливу групу ризику COVID-19 через ослаблений імунітет. Тому вони потребують підвищеного захисту від коронавірусної інфекції, для якого двох стандартних доз вакцини найчастіше не вистачає.

Читайте також: Українцям після повернення з-за кордону скасували обов’язкову самоізоляцію

Про це повідомляє 24 канал із посиланням на Annals of Internal Medicine.

Автори нового дослідження зазначили, що майже у половини пацієнтів з пересадженими органами не виробляються антитіла після отримання двох доз вакцин Pfizer або Moderna, у решти імунна реакція значно нижча в порівнянні зі здоровими людьми.

Як відбувалося дослідження

У дослідженні брали участь 30 осіб, які перенесли трансплантацію органів і у них не виробився імунітет після двох компонентів вакцини, або ж титр антитіл був дуже низьким. Середній вік добровольців становив 57 років.

Всі вони зголосилися зробити щеплення третьою дозою вакцини та самостійно відстежували рівень нейтралізують антитіл після щеплення.

Читайте також: В Україні послаблюють карантин

Вакцинація трьома дозами

Приблизно у третини пацієнтів, у яких після двох доз вакцини не виробилася імунний захист, з'явилися антитіла після третього щеплення. Водночас у всіх пацієнтів з низьким рівнем антитіл титр став високим.

Всі пацієнти повідомили про те, що нормально перенесли вакцинацію з легкими або помірними побічними ефектами – головним болем, стомлюваністю, болем у м'язах і больовими відчуттями в місці ін'єкції.

«Жоден пацієнт не повідомив про лихоманку, і ми не спостерігали ніяких анафілактичних реакцій або неврологічних ускладнень», – повідомили автори дослідження, зазначивши, що за час дослідження не було виявлено жодного випадку зараження серед учасників.

Вчені назвали ці результати «обнадійливими» і закликали своїх колег провести більш масштабні дослідження, які могли б підтвердити, що третя доза вакцини може захистити людей з ослабленим імунітетом.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook