У Волинській області одна з головних поштових фірм-контрабандистів разом із керівниками Державної фіскальної служби та митниками організували прибуткову схему ввезення смартфонів iPhone та Xiomі.

Читайте також: Викрита схема ДФС та митників, які на Волинській митниці допомагали контрабандистам заробляти мільйони на телефонах iPhone

Про це повідомив журналіст телеканалу "1+1" Євгеній Плинський у своєму матеріалі. Сьогодні, 22 жовтня він продовжив цю тему:

"Сьогодні, Луцький суд в рамках досудового розгляду заарештував цю скандальну партію техніки вартістю приблизно 21 млн гривень, а слідство продовжує встановлювати коло причетних осіб до цієї резонансної справи.

В рамках цього, хочу повідомити слідчим про те, що першими особами в списку затримання повинні стати: начальник митного поста "Ягодин" Олександр Онікійчук. в.о. керівника Волинської митниці Євген Шелігацкий.

Ця парочка цілий тиждень звивалися "вужем" щоб випустити бус без огляду, а коли його таки грюкнули, раптом взяла, та й повісила собі на груди медаль ще й обмовили мене.

"Саме митники виявили невідповідність між описом та реальним наповненням вантажу, а не журналіст, який нині змагається за звання генія контрабандних схем", – запевнив Шелігацький.

Хоч Євген Сергійович і не назвав прямо мого імені, але здогадуюся що мав на увазі він саме мене.

Так ось, до виявлення і затримання цього буса митниця не має ніякого відношення, крім формального. Виявили його і зафіксували ще в Польщі розвідники прикордонної служби, про що і написали в своїй доповідній на митницю, а реальний, замість фіктивного, огляд був проведений лише після шуму в ЗМІ.

Читайте також: 7 мільярдів гривень – назвали суму збитків, які завдали волинські митники держбюджету

По-друге, протягом серпня місяця через Волинську митницю "Прем'єр Пакет" провіз 121 автомобіль з "поштовими" доставками з яких 98 автомобіля були фурами, по 90-120 кубів. Що було в них – вже історія.

Так ось, жодну з них ні Шелігацкій, ні його ручний "смотряшка" Онікійчук не наважилися перевірити на відповідність заявленому вантажу, а давали їм зелене світло крізь пункт пропуску. Чому? Тому що Шелігацкий, зі схвалення свого шефа Віктора Кривицького, виконував домовленості з пропуску цих машин з керівником "Преміум Пакета" таким собі Олександром Акстом.

Саме Шелігацкий після прямих переговорів з Акстом давав вказівки Онікійчуку коли і як пропускати ці машини.

P.S. До речі Шелігацкий, кажуть, сьогодні не вийшов на роботу, так як після затримання двох інспекторів терміново відбув до Києва до Віктора Кривицького для вирішення питання "Як рятувати свої шкури?",  – зазначив журналіст.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter