Влада міста Ківерці пообіцяла усіляку підтримку активній молоді і готова була поборотись за право стати Молодіжною столицею України 2019 – таку назву носить конкурс, який проводиться з 2017 року, і покликаний виявити та допомогти у розвитку талановитій і активній молоді.

Читайте також: Голова Волинської ОДА вразив оцінкою рівня розвитку міста Ківерці

Місто-переможець конкурсу привертає до себе увагу інвесторів і туристів та отримує ще чимало бонусів, що безперечно сприяє прогресу населеного пункту. Водночас підтримка молоді сприяє розвитку держави в цілому, адже саме ця частина населення є рушійною силою.

10 листопада у Ківерцях обговорювалась участь міста у конкурсі. Мер Володимир Жгутов заявив, що тільки "за" такі ініціативи.

Читайте також: На Волині вибори в п'яти ОТГ під загрозою зриву, – ОПОРА

"Звертайтеся до нас. Ми не є такими зашкарублими чиновниками, які зайняті своєю рутинною роботою. Для нас головне – щоб місто жило. Ми готові до співпраці. Чим більше у місті проводять молодіжних або не молодіжних форумів, тим більше створюється нових позитивних речей", – наводить слова мера Район.

Володимир Жгутов

Однак, коли справа дійшла до подачі заявки на участь у конкурсі, то ківерцівська  влада "дала задню". Місцева молодь прийшла до міськради, аби допомогти заповнити заявку, але перша заступниця мера Ольга Поліщук заявила, що ніхто цього робити не буде, адже молодь погано підготувалась і сенсу нема, адже все одно Ківерці програють конкурентам.

Вона передала, що меру не сподобалась пасивність активістів під час обговорення участі міста у конкурсі на прес-конференції і йому довелось відповідати на незручні питання щодо провалів у молодіжній політиці. На думку влади, саме молодь мала "віддуватись" за недолугі молодіжні програми чи навіть їх відсутність.

Відтак керівники м. Ківерці відмовились брати участь у боротьбі за звання  Молодіжної столиці України 2019. Молодь знову спробувала переконати владців у тому, що участь у конкурсі дасть змогу побачити проблеми міста та надихне усіх працювати у правильному руслі, адже навіть поразка може стимулювати до кращої роботи. Участь – це можливість заявити про себе, це можливість побачити найкращі молодіжні практики України.

Читайте також: У Любешові нахабно наживаються на школярах: журналіст викрив схему

Активісти все ж заповнили заявку, але Володимир Жгутов навідріз відмовився підписувати документ, продемонструвавши, що йому абсолютно байдуже на розвиток міста, на молодь, від якої залежить доля як Ківерців, так і України в цілому. За час своєї роботи він не зміг запустити жодної дієвої програми для молоді, яка здебільшого проводить вільний час у нелегальних закладах "Спортлото" або деінде.

Усі потуги міського голови зводились до застарілих культурних програм, якими вже давно нікого не зацікавити. Спортивні майданчики знаходяться у поганому стані, розвиток футболу, який цікавить містян, ніяк не підтримується.

Однак Володимир Жгутов обіцяє старт двох програм у 2019 році: "На даний час Ківерці у стані реформування. Після створення ОТГ в структурному штаті міської ради буде працювати людина, яка відповідатиме за молодіжний рух у місті. Зараз у Ківерцях діють програми "Молодь у місті" та "Фізична культура у місті". Через ці програми проводяться всі молодіжні заходи, які проходять у райцентрі".

Зважаючи на голослівність попередніх заяв і результати роботи міського голови, можна чітко спрогнозувати, що і ця обіцянка або не виконається, або буде реалізована "аби як", у вигляді симуляції активної роботи.

Байдужість Володимира Жгутова до проблем молоді вражає. У такий спосіб чиновник цинічно демонструє свою незацікавленість у розвитку міста і його стрибку на новий рівень. Мер не розуміє елементарних речей – якщо сьогодні не працювати і не підтримувати молодь, то завтра ця молодь просто втіче деінде і місто просто занепаде.

Негативні враження від цієї ситуації висловила і голова ГО "Молодіжний простір "Тандем" Анастасія Дем'янчук.

"Що ж, з надзвичайно великою кількістю претензій, підозрами,що активісти ведуть аудіозапис та великою кількістю "Ні", заявка почала заповнюватися, поки не прийшов міський голова, який сказав, що він цього підписувати не буде, це соромно.

Соромно – це дізнатися за 15 років про існування молоді у місті.
Соромно – це запитувати у талановитої молоді "А ви взагалі місцевий?".
Соромно – це кормити обіцянками.
Соромно – це перекладати відповідальність на когось іншого та бачити помилки усіх, але не свої.
Соромно – це лише "починати" працювати
Соромно – це лише зараз вивчити такі слова : "молодіжна політика", "дедлайн", "молодіжний центр", "молодіжний працівник"…
Соромно – це недотримуватися своїх слів.
Соромно повинно бути Вам, а чомусь соромно мені за Вас…

Ви розповідаєте, що дорослі гаряче дискутували у присутності учнівської молоді? Їм це болить! І це не фізичний біль, а душевний! Краще, щоб діти знали правду зараз, щоб потім їм не було так прикро та боляче її дізнаватися. Болить, що усім байдуже, а тобі ні, але усі сприймають тебе як ненормального, шукають у тобі лицемірство. Я пишу це не з метою когось образити, я пишу правду, бо я не можу мовчати, я не можу спостерігати за тим, як над нами глузують і не сприймають.

Найбільше люблю фразу "Нас не запрошують", мені здається, якщо хтось справді зацікавлений у розвитку міста та молоді то його не потрібно запрошувати…

Молодь – це не майбутнє, це сьогодення! І працювати потрібно не завтра, а сьогодні!"

У підсумку маємо дуже сумну і абсурдну ситуацію, коли міський голова перешкоджає розвитку молоді та свого міста. При цьому від нього не вимагається велика фінансова допомога, а лише розуміння і бажання працювати разом з рушійною силою прогресу України.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter