У Волинській обласній психіатричній лікарні не працюватиме одне із відділень.

Читайте також: Дерибан на мільйони: екс-керівниця волинської психлікарні розкрадала державні кошти

Про це стало відомо під час засідання медичної комісії обласної ради 25 березня, пише ІА "Волинські новини".

Від так, з 26 травня закриють відділення №13, де лікуються пацієнти, які мають психічні хвороби і хворіють на туберкульоз.

Як повідомила керівниця обласної психіатричної лікарні Людмила Юрко, хворі, які мають поєднані патології, лікувалися в окремому відділенні в Олиці. Розташовувалося воно в приміщенні, яке визнане аварійним.

Відділення розраховане на 20 місць, його обслуговує троє працівників. Щороку там лікуються 15-20 осіб. Фонд оплати праці – 270 тисяч гривень на рік.

Зрештою у закладі вирішили, що робота такого відділення неефективна, тож було прийняте рішення про його закриття. З 26 лютого оголосили про скорочення, а 26 травня воно повністю припинить роботу.

Читайте також: "Живе" на папері: як на Волині виділяють кошти на непрацюючий медичний заклад

Нині там перебуває 15 хворих, з них п’ятеро отримують протитуберкульозне лікування, а 10 перехворіли туберкульозом. Але хворих немає куди виписувати: у декого немає родичів, а декого не хочуть забирати. Семеро пацієнтів планують перевести в психоневрологічний інтернат. Ймовірно, до закриття відділення пацієнти, які зараз там лікуються, вже будуть проліковані. Проте не виключено, що такі хворі з’являться в майбутньому.

Тож Людмила Юрко клопочеться, аби для таких пацієнтів діяло спеціальне відділення в обласному фтизіопульмунологічному центрі.

Своєю чергою, керівник центру Іван Низкогуз запевнив, що таких пацієнтів, якщо вони мають покази для госпіталізації, готові забрати хоч завтра. Що ж до тих, хто зараз перебувають у відділенні №13 психлікарні, то показів для їхньої госпіталізації у заклад для хворих на туберкульоз наразі немає.

Депутати підтримали клопотання керівниці психлікарні щодо відкриття спеціального відділення для пацієнтів з поєднаними патологіями у фтизіопульмунологічному центрі.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook