З бізнесмена Мігаса, який п’яним 4 роки тому у Луцьку на "зебрі" збив 16-річного ліцеїста, зняли покарання, Невтішний прогноз: Світязь може перетворитися у болото через 50 років (відео), Лучанин ледь не вбив свого товариша, На Волині загиблим захисникам посмертно присвоїли почесні звання: прізвища Героїв, У Луцьку вночі у снігу виявили чоловіка, На сесію Волинської облради зухвало увірвався директор музею та вимагав фінансування, Волинська облрада затвердила бюджет на 2021 рік, Призначили директора КП "Волиньприродресурс" – такими були головні новини Волині у четвер, 11 лютого.
Читайте також: Волиньрада підписала Меморандум про співпрацю із Полтавською облрадою (фото)
Невтішний прогноз: Світязь може перетворитися у болото через 50 років (відео)
Здається, з такою кількістю снігу, посуха Україні точно не загрожує. Утім, кругообіг води у природі зламався, констатують науковці. Саме тому пересихають криниці й природні водосховища.
Порожні криниці, висохлі озера і катастрофічні прогнози науковців – куди вода зникає з колодязів, озер, річок і чи можна її втримати для майбутніх поколінь.
В інституті водних проблем цю ситуацію спрогнозували ще кілька років тому. З кожним роком в Україні фіксують зменшення кількості опадів на 8 млм. І для науковців це катастрофічна цифра.
На гідрометеостанції поблизу найбільшого в Україні озера Світязь тепер воду рахують до краплини. Минулого року водойма почала зникати просто на очах.
Світязь раніше було мало схожим на курорт. Сира погода, багато комарів, довкола болото. Щоб дійти до озера покупатися треба було по коліна пройти болотом. Спочатку зникло болото, далі теплішала вода – температура повітря піднімалася щороку на непомітні 1-2 градуси, аж доки остаточно не змінила клімат у регіоні. Тут всі сподівалися, що ситуацію виправлять опади. Але після осінніх злив Світязь так і не повернув собі всю воду.
Лучанин ледь не вбив свого товариша
Лучанин ледь не вбив свого товариша під час застілля.
Слідчі за фактом нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.121 Кримінального кодексу України. Поліцейські затримали зловмисника.
Слідчі з’ясували, що учора ввечері по вулиці Підгаєцькій товариші розпивали алкогольні напої. Під час застілля між чоловіками виник конфлікт. Внаслідок словесної перепалки один із чоловіків наніс ножем поранення потерпілому. Чоловіка із травмою госпіталізували до лікарні. Знаряддя злочину вилучили та відправили для проведення відповідних експертиз.
Зловмисника затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри у скоєному та обрання запобіжного заходу. Триває слідство.
Читайте також: Співпраця із Полтавською облрадою, бюджет та присвоєння почесних звань полеглим Героям: як пройшла IV сесія Волиньради (фото)
На Волині загиблим захисникам посмертно присвоїли почесні звання: прізвища Героїв
10 грудня Волинська обласна рада прийняла рішення "Про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" (посмертно). Про це стало відомо під час чергової сесії Волинської обласної ради, сьогодні, 11 лютого.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові присвоїти звання "Почесний громадянин Волині" (посмертно) загиблим (померлим) жителям області (учасникам АТО/ООС).
У Луцьку вночі у снігу виявили чоловіка
Патрульні допомогли чоловікові, який не міг самостійно пересуватися.
Сьогодні, близько 2-ої години ночі, під час патрулювання на проспекті Відродження, луцькі поліцейські Аліна Лукащик та Віталій Савчук виявили чоловіка, який лежав у снігу та не міг самостійно пересуватися.
Інспектори не змогли проїхати повз і здійснили відносно особи поліцейське піклування. 43-річного чоловіка підняли на ноги та відвезли до рідних. Нині волинянин перебуває у безпеці.
Сестра чоловіка, своєю чергою, висловила патрульним подяку за небайдужість та людяність.
На сесію Волинської облради зухвало увірвався директор музею та вимагав фінансування
Директор Рокинівського музею історії сільського господарства Волині-скансен Олександр Середюк увірвався до сесійної зали Волинської облради та вимагав у депутатів фінансування на свій заклад. Казус трапився сьогодні, 11 лютого, під час прийняття бюджету області.
Зазначимо, що при затвердженні обласного бюджету було скорочено фінансування музею на 400 тисяч гривень, адже саме цією суми має вистачити закладу на перший квартал.
Натомість директор музею з трибуни заявив, що володіє бойовим гопаком та вимагав надати йому слово.
З поваги до очільника музею депутати надали йому хвилину для виступу.
"Я створюю цей музей. Я не просто приніс два "чемодани" якихось експонатів. Перестаньте поширювати чутки, що це приватна власність. Середюк нічого не приватизував, а за 30 років поставив у музеї 10 архітектурних споруд. Якщо вам треба цей музей, виділяйте кошти на фінансування та утримання", – на підвищених тонах звернувся Олександр Середюк до депутатів.
Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад запевнив очільника музею про те, що найближчим часом прийматиметься рішення або про вихід із засновників музею, або ж про дофінансування закладу.
За недопустиму поведінку на очільника музею викликали до зали представників національної гвардії, які намагалися втихомирити Олександра Середюка.
Читайте також: Зникла через тиждень після пологів: розшукують уродженку Волині (фото, відео)
Волинська облрада затвердила бюджет на 2021 рік
Сьогодні, 11 лютого, розпочалась четверта сесія Волинської обласної ради. Зареєструвалося 52 депутати. Сесію веде голова обласної ради Григорій Недопад.
Депутати прийняли за основу проєкт рішення "Про обласний бюджет на 2021 рік". Доповідав з цього питання директор депаратаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк.
Призначили директора КП "Волиньприродресурс"
Призначили керівника комунального підприємства "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради.
Директором підприємства призначили Анатолія Капустюка, який виконував обов’язки керівника комунального підприємства.
Нагадаємо, 11 вересня, з посади директора комунального підприємства "Волиньприродресурс" звільнили Василя Столяра.
10 вересня, депутатська комісія з питань комунального майна рекомендувала звільнити Столяра через його незадовільну роботу. Облрада отримала інформацію про існуючі заборгованості підприємства перед КП "Управління будинком Волинської обласної ради" і ДП "Волиньторф".
З волинського бізнесмена Володимира Мігаса, який п’яним 4 роки тому у Луцьку на пішохідному переході збив шістнадцятирічного ліцеїста Владислава Андрушківа, зняли покарання. Він був засуджений до 4 років і 6 місяців позбавлення волі. Але за грати так і не потрапив. Судді призначили йому іспитовий строк – 3 роки. Оскільки він вже минув, то у грудні 2020-го його повністю звільнили від покарання.
У грудні 2016-го у Луцьку на вулиці Дубнівській Володимир Мігас на своєму "Мерседесі" збив неповнолітнього, коли той переходив дорогу на пішохідному переході. Після цього водій спробував втекти з місця злочину і дорогою пошкодив ще два автомобілі. Навіть через дві години після інциденту вміст алкоголю у крові Мігаса складав більше трьох проміле при дозволених 0,2. У салоні автівки знайшли і пляшку коньяку.
Постраждалий Владислав Андрушків отримав черепно-мозкові травми, забої обох легень, розрив селезінки і правої нирки та численні гематоми. Підліток певний час перебував у комі, а за півтора року після аварії батько хлопця Володимир Андрушків розповідав, що його син не може самостійно рухатись та їсти і не завжди реагує на те, що відбувається навколо.
Ця історія набула резонансу не лише через жахливі наслідки, а й через причини. Адже за два місяці до аварії у Луцькому міськрайонному суді розглядали справу про нетверезе водіння за участю Володимира Мігаса. Тоді його не покарали і не позбавили водійських прав. Суддя Ігор Ясельський знайшов огріхи у протоколі про адмінправопорушення і повернув його поліції на доопрацювання. Згодом строки притягнення порушника до відповідальності минули.
Під час одного з судових засідань у кримінальній справі про п’яне ДТП Володимир Мігас заперечував факт вживання алкоголю. Згодом тактику змінив.
У грудні 2017-го, через рік після аварії, Луцький міськрайонний суд присудив Мігасу чотири з половиною роки за ґратами і позбавлення водійських прав на три роки. Та згодом Апеляційний суд Волинської області постановив замінити вирок і звільнити засудженого від основного покарання, якщо впродовж трьох років випробувального терміну він не вчинить повторних злочинів.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Суддя
12.02.2021 09:53:48
Прокурор привселюдно вибачився і поцілував його у сраку