"Волинська ягідка", яка два роки використовувала воду зі Світязя, оформлює документи заднім числом, На колишнього ректора СНУ Коцана відкрили кримінальну справу, У Луцьку у підвалі багатоповерхівки знайшли труп − встановлюють особу, Базарники зі Старого ринку заблокували рух на Богдана Хмельницького і не пропускають маршрутки, Демонтаж Старого ринку у Луцьку: підприємці вивозять свій товар із торгових точок (фото) – такими були головні новини Воглині 5 лютого.

Читайте також: Волинянин став жертвою шахраїв

"Волинська ягідка", яка два роки використовувала воду зі Світязя, оформлює документи заднім числом

Підприємство "Волинська ягідка" почало дві процедури оцінки впливу на довкілля щодо зрошення плантацій лохини в Шацькому районі.

Інформація про це з'явилася в Єдиному реєстрі з ОВД 23 січня, пише Сила правди.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Волинська ягідка" побудувала два велетенські ставки без відповідних на те дозволів і близько двох років використовує воду з Прип'яті для поливу плантацій лохини.

3 січня 2020-го Прокуратура Волині повідомила про відкрите кримінальне провадженнявідносно посадовців Держекоінспекції, які допустили таку ситуацію. З документів в судовому реєстрі стало відомо, що крім "Волинської ягідки" у провадженні фігурують ще два підприємства, які вирощують лохину в Шацькому районі.

У повідомленнях про плановану діяльність ТОВ "Волинська ягідка" йдеться про намір обладнати 6 свердловин і два водонакопичувальні басейни площею 17,285 тис. м3 та 34,570 тис. м3. Також братимуть воду з Прип'яті.

"Насправді ж, обидві водойми вже давно існують. А враховуючи те, що вони були заповнені водою протягом посушливого 2019-го, можна з високою вірогідністю припустити, що і свердловини вже побудовані", – каже аналітик Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Петро Тєстов.

Згідно статті 15 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" порушеннями, зокрема, є:

1) надання завідомо неправдивих чи неповних відомостей про вплив на довкілля планованої діяльності;

4) підготовка завідомо неправдивого звіту з оцінки впливу на довкілля чи завідомо неправдивого висновку з оцінки впливу на довкілля;

6) провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Читайте також: Волинський адвокат стане тренером навчального центру, який відкриває "Слуга народу"

"Очевидно, що "Волинська Ягідка" порушила відразу декілька пунктів. Тому, правильним розвитком подій, на мою думку, було б заборонити діяльність підприємства в зв'язку з непроходженням ОВД до моменту його проходження. Державна екологічна інспекція повинна б була нарахувати суму збитків, завданих довкіллю внаслідок незаконної діяльності. Тут варто враховувати і шкоду завдану земельним ресурсам – незаконне створення ставків, і шкоду водним ресурсам та надрам – незаконний водозабір з Прип'яті, незаконні свердловини. Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА не повинне погоджувати висновку з ОВД, адже у звіті буде подана завідомо неправдива інформація щодо діяльності підприємства", – зауважує Петро Тєстов.

До слова, 4 лютого з джерел в правоохоронних органах стало відомо про обшуки на ягідних підприємствах, що фігурують в кримінальному провадженні. Про це також написало видання NewsMakers. За його інформацією, обшуки проводили співробітники Департаменту стратегічних розслідувань, слідчого управління ГУНП із задіянням КОРДУ.

Базарники зі Старого ринку заблокували рух на Богдана Хмельницького і не пропускають маршрутки

Підприємці Старого ринку у Луцьку заблокували проїзд вулицею Богдана Хмельницького біля стін Луцькради.

Базарники пересуваються проїжджою частиною та не пропускають ні громадський транспорт, ні автомобілі.

На місці події знаходяться і правоохоронці, проте ніяк не реагують на дії базарників.

Нагадаємо, базарники прийшли до міської ради із вимогою припинити законний демонтаж торгових павільйонів на ринку. Вони, увірвавшись до зали засідань, зірвали засідання виконавчого комітету.

На колишнього ректора СНУ Коцана відкрили кримінальну справу

Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Ігор Коцан після складання повноважень ректора і програшу на виборах привласнив 5 дороговартісних автомобілів на декілька мільйонів гривень, серед яких і люксовий позашляховик Mercedes GL-класу.

Усі вони були куплені і зареєстровані на Фонд розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про його існування не здогадувалися навіть окремі проректори, а користувались його майном виключно наближені до Коцана особи і члени його родини.

Зі зміною керівництва вишу пов`язана спроба навести лад у фінансово-господарській роботі, яка до цього часу трималася за сімома замками. Спроби домовитися з ексректором, який звик до розкішного життя за рахунок Лесиного вишу, щодо повернення майна не дали жодних плодів, тому директор Фонду розвитку СНУ Людмила Стрілка була змушена звернутися в поліцію, а правоохоронці за фактом привласнення чужого майна внесли відомості до ЄРДР і розпочали кримінальне провадження.

Читайте також: Під Луцьком автомобіль збив неповнолітнього хлопця

Редакція ІАВолинські Новини отримала установчі документи Фонду розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки, головою наглядової ради якого був свого часу Ігор Коцан. Зокрема, засновниками організації була Луцька міська рада та СНУ імені Лесі Українки.

Відповідно до реєстрів МВС, за кошти фонду було придбано і зареєстровано низку автомобілів. Ймовірно, для багатьох працівників університету, які працюють ледве не на мінімалку, стане відкриттям, що елітний позашляховик Mercedes-Benz GL 350 2013 року випуску, яким пересувався Ігор Коцан та його родина – це власність університету. Окрім нього, на балансі фонду перебувають два новеньких седани Volkswagen Passat, люксовий Volkswagen Multivan, та два буси Mercedes Sprinter.

Вартість одного лише елітного позашляховика GL-350, відповідно до офіційних документів, становить 934 тисяч гривень. А загальна вартість усіх автомобілів перевищує 2,7 мільйона гривень.

Як відомо, директором Фонду розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки номінально була зареєстрована головний бухгалтер СНУ імені Лесі Українки Людмила Стрілка, а головою наглядової ради – сам Ігор Коцан. Відтак, він мав право розпоряджатись усім майном на свій розсуд. І цим правом він активно користувався. Зокрема, автомобілями їздив не лише Ігор Коцан, а і його донька Соломія, яка активно мандрувала ним в сусідню Польщу, а також користувалась автомобілем в Україні.

В листопаді 2019 року Ігор Коцан розгромно програє перший тур виборів ректора СНУ, намагається списати результати на невідомі маніпуляції і, зрештою, знімає свою кандидатуру з другого туру виборів.

Після цього Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України йде на заслужений відпочинок, проте, вочевидь, вирішує не покидати виш з порожніми кишенями і не повертає автомобілі.

Фонд розвитку університету письмово звертається до Ігоря Коцана з вимогою повернення майна, ексректор це офіційне повідомлення отримує, про що є відповідна відмітка, але його водій Ігор Бойко повертає лише один легковик Volkswagen.

Решту 5 автівок Ігор Коцан залишає своїй родині і на зв’язок ні з ким не виходить.

Зокрема, відповідну заяву про незаконне заволодіння п’ятьма транспортними засобами, загальною вартістю близько 2 мільйони 430 тисяч гривень вже подано керівництву ГУНП у Волинській області, УМВС міста Луцька та УСБУ у Волинській області.

Читайте також: Мережі про силове перешкоджання підприємцями законному демонтажу частини Центрального ринку

У Фонді побоюються, що скандальний ексректор може спробувати незаконно перереєструвати транспортні засоби, тому з відповідною заявою звернулись також в Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області.

У Луцьку у підвалі багатоповерхівки знайшли труп − встановлюють особу

У Луцьку у підвалі багатоповерхівки знайшли тіло людини. Правоохоронці втановлюють особу померлого.

На вулиці Конякіна з підвалу будинку № 9 дістали тіло мертвого чоловіка.

5 лютого, по обіді тіло у підвалі виявили комунальники. Вони і повідомили про це у поліцію. Ймовірно, тіло пролежало у підвалі тривалий час, бо почався процес розкладання.

За попередньою інформацією, померлий − безхатько. Але його особу поки не встановили.

На місці працює слідчо-оперативна група. Тіло направлять на проведення судово-медичної експертизи.

Демонтаж Старого ринку у Луцьку: підприємці вивозять свій товар із торгових точок (фото)

Частина підприємців Центрального ринку у Луцьку почали вивозити свій товар із торгівельних точок після спроби примусового демонтажу..

Як зазначає видання, мова йде про підприємців різних груп – починаючи від тих, хто торгує продуктами, до тих, хто продавав одяг.

Нагадаємо, що після того як Луцькрада попередила підприємців Старого ринку про розірвання із ними договорів оренди, 4 лютого розпочався примусовий демонтаж торгових точок.

Читайте також: Під час демонтажу Старого ринку від базарників постраждали троє муніципалів, один – у важкому стані

Проте, підприємці усіляко намагались зашкодити законному демонтажу та навіть побили трьох працівників муніципальної варти, один із яких тепер у лікарні у важкому стані.

Наступного ранку більша частина базарників відправилась до Луцької міської ради, яку взяли штурмом та зірвали засідання виконавчого комітету, а також перекрили рух вулицею Богдана Хмельницького та не пропускали громадський транспорт.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook