Мов картковий будинок щомиті готова скластися і завалитись дев'ятиповерхівка за адресою Шота Руставелі, 13а у Луцьку. Мешканці, особливо горішніх поверхів із жахом очікують повторення сценарію Рівнеської 109. Людям залишається сподіватися хіба що на Бога, бо до усіх інстанцій, куди тільки можна, вони звертаються уже понад 15 років. На луцьких ЖЕКівців разом з ДКП «Луцьктепло» уже завели кримінал, однак комунальники ігнорують висновки суду. Аби не бачити жахіть, справно замальовують широчезні тріщини шпатлівкою і відверто чхають на людські благання. Ситуацію з аварійним будинком вирішили з'ясувати кореспонденти інтернет-видання «Під прицілом».

Все почалось з того, що за ці роки під  дією вологи почав руйнуватись та протікати дах. Вода збиралась на технічному поверсі, тобто горищі, а вже потім і просочуватись до помешкань громадян. Жителі десятки разів звертались до ЖКГ і з усними проханнями, і з письмовими заявами, проте ніхто не реагував. З часом почалось і поступове руйнування будинку та прибудинкової території. І на даний час будівля в аварійному стані.

Одна з мешканок будинку, Ольга Сидорук вирішила таки добитись правди. Спочатку її підтримували мало не всі сусіди, але згодом, коли справа зайшла у глухий кут, вона лишилась одна. Але пані не здалась і продовжила боротьбу. Жінка проживає на 9 поверсі.

Загалом у неї є уже рішення 11 судів, у тому числі і Вищого спеціалізованого суду, рішення виконкому Луцької міської ради, та лист з МВ УМВС, документ про технічне обстеження покрівлі будинку. Також мешканка аварійного будинку зверталась до уповноваженого представника Верховної Ради України з прав людини, Генеральну прокуратуру України та міністерство юстиції.

Усі рішення судів зобов’язали ЖКГ№2 відремонтувати будинок, найперше покрівлю, однак ніхто не поспішає, а роботи які проводяться виглядають просто абсурдними.

На даний момент по цьому факту відкрите кримінальне провадження проти ЖКГ№2 та «Луцьктепло» за невиконання рішення суду, але уже 1 рік і 2 місяці немає ніяких зрушень по справі, а будинок і надалі продовжує руйнуватись.

Оскільки останнім часом температура повітря у Луцьку у денну пору плюсова, то сніг, що лежить на даху почав швидко танути, відповідно сніговий покрив став важчим, і збільшилась кількість води на горищі. Ольга Сидорук зателефонувала до служби МНС у Луцьку, проте ті приїхати відмовились, мовляв зараз їхня служба об’єднана з пожежною і вони здійснюють лише рятувальні дії, а зливання води з покрівель не у їхній компетенції.

З цього приводу мешканка аварійного будинку прийшла до начальника МВ УМВС України Василя Марчишака аби вияснити хто ж має займатись цими справами, а також чому немає ніяких зрушень по кримінальному провадженню проти ЖКП №2 та «Луцьктепло». Ні начальник міськвідділу Василь Марчишак, ні його Перший заступник – начальник слідчого відділу, який і займається розслідуванням вищезгаданого провадження не вийшли до жінки, хоча вона прийшла у прийомні години.

Також Ольга Сидорук розповіла нам і про те, як вона за власні кошти купила будматеріали для ремонту, а саме руберойд та смолу. Працівники жеку провели часткові ремонтні роботи, а решту матеріалів витратили на ремонт іншого (!) будинку.

У зв’язку з тим, що рівень вологи у будинку дуже високий люди почали часто хворіти на легеневі захворювання.

Стосовно «Луцьктепло» у мешканців багатоповерхівки теж є певні скарги. Температура гарячої води у багатоквартирному будинку повинна бути 50 градусів після 2 хвилин спускання, а з кранів тече вода 10-15 градусів і це тільки до третього поверху. А мешканці вищих поверхів змушені чекати гарячу воду мало не півгодини.

Прибудинкова територія також потребує капітального ремонту. Дитячий майданчик зруйнований, дорога у дворі уся в ямах, цегла просто опадає, по всьому будинку тріщини, дашок над під’їздом теж прогнив і частинами відвалюється. Сходи, що ведуть до двору зруйновані вщент, і жителі будинку неодноразово падали з них, а одна пенсіонерка взагалі зламала ногу.

 

 

 

Однак і цих аргументів недостатньо для ЖКП №2 аби почати хоча б щось лагодити!

Коли ж мешканці будинку провели журналістів на горище всі були дуже шоковані.

Каналізаційна труба, яка повинна була б виводитись на дах, проведена лише до горища, тобто всі шкідливі випари так і лишаються у будинку, а мешканці змушені ними постійно дихати.

У 2010 році виникла реальна загроза життю мешканців, коли на горищі зібралась дуже велика кількість води, а мешканці змушені були звернутись до служби МНС. Працівники служби тоді повідомили, що будинок перебуває у аварійному стані, плита яка тримає покрівлю повністю прогнила, а арматура цілком проіржавіла.

Деякі жителі втомились від постійних підтоплень і самотужки змайстрували «водовідвідну систему», такі собі «човники» по яких вода стікає у звичайну балію.

Також працівники жеку зробили доволі цікаві ремонтні роботи у самих аварійних ділянках. Навіть пересічному громадянину, який не надто розуміється на будівництві, стає смішно і лячно..

Представники житлово-комунального господарства не раз стверджували, що Ольга Сидорук сама поливає водою стелю у своїй квартирі, а потім запевняє усіх, що це дах протікає.

Зовні будинку є ще певна проблема із системою водовідведення. Стоки та труби, по яких тече вода з даху, мали б виводитися на вулицю до кінця тротуару, а вода повинна стікати по них на дорогу до решітки та просто у каналізацію. Проте біля одного з під’їздів ця труба відсутня, а при самому будинку закрита лише поліетиленовою плівкою.

Через постійну вологу руйнується фундамент та відпадає зовнішній шар цегли, однак комунальники і тут зметикували, і зробили «поверхневий» ремонт.

Так коли ж нарешті мешканці будинку зможуть у нормальних умовах проживати у своєму будинку, та коли ЖКП №2 та «Луцьктепло» виконають рішення суду, і нарешті відремонтують належним чином аварійний будинок. Чи будемо чекати повторення ситуації з будинком по вул. Рівненській, 109?