Переселенці з Луганська, що залишилися в області поблизу зони проведення АТО, голодують та не мають змоги отримати гуманітарну допомогу. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У Старобільську Луганської області кожен третій мешканець тепер біженець. Кожен день ці люди приходять до організації Червоного Хреста, сподіваючись, що сьогодні дадуть їжу. Але марно.

За перерозподіл гуманітарної допомоги відповідає Міжнародний Комітет Червоного Хреста, а претензії з приводу відсутності доводиться вислуховувати українському Червоному Хресту. Вони щодня пояснюють людям, що готові роздати гуманітарку, але їм віддали лише те, що швидко псується.

"Ми роздали тільки овочі, які отримали. Ні цукру, ні крупи, ні макаронів не отримували. Так, міжнародний комітет привіз це все і цей товар лежить на складі. Але я розпорядження роздавати не отримувала", - каже представник українського Червоного Хреста.

Щодня до Відділення профілактики туберкульозу Сєверодонецька приходять від півсотні до до кількох сотень людей – саме тут розташувався центр гуманітарної допомоги Червоного Хреста. Тут роздають речі. У Сєверодонецьку допомоги більше, а біженців менше. Працівники Червоного Хреста говорять, що все це назносили мешканці міста. Приносять все підряд – від яблук до ковзанів та діапроекторів.

Зареєструвавшись, тут біженцям може перепасти харчів. Але спочатку потрібно довести своє право на кожен кілограм їжі. Якщо є маленька дитина – додаткова тушонка або кілограм печива.

В цьому пункті гуманітарної допомоги працює Олександр – він втратив руку під час афганської війни, до подій на Донбасі викладав в сільгоспуніверситеті, тепер став біженцем та волонтером. Роздає землякам гуманітарку і жаліється, що інші біженці допомагати йому не хочуть. 

Розкласти їжу доводиться обережно – приміщення колишнього харчоблоку тубдиспансеру тече з усіх боків. Найбільше псується капуста. Волонтери кажуть, що найкраще розбирають консервоване м'ясо. Допомоги залишилося хіба на кілька днів і дістанеться вона не всім.

На російську гуманітарку тут вже ніхто не розраховує, а чому не роздають українську допомогу, пояснити тут не можуть.

Нагадаємо, кількість переселенців з зони АТО та Криму перевалила за 190 тисяч.