Нагадаємо, перевіркою, проведеною прокуратурою міста Луцька було встановлено, що Луцька міська рада прийняла рішення, яким надала громадянці дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, яка знаходиться в Державному історико-культурному заповіднику у місті Луцьку на вул. Кафедральній, 21 для надання її у власність, - повідомляє прес-служба прокуратура області.

Однак, ця ділянка відноситься до земель історико-культурного призначення та має історичну, культурну та археологічну цінність, а тому, згідно чинного законодавства, не може бути передана у власність.

Прокуратурою міста Луцька було пред’явлено до суду адміністративний позов до міської ради про визнання прийнятого нею рішення протиправним та з вимогою скасувати його, однак, судом ці вимоги задоволеними не були.

Між тим, прокуратура Луцька наполягає на протиправності прийнятого міськрадою рішення, оскільки землі історико-культурного призначення можуть перебувати виключно у державній чи комунальній власності, а тому міська рада не була в праві передавати таку земельну ділянку у приватну власність.

Відтак, прокуратурою до Львівського апеляційного адміністративного суду подано апеляційну скаргу з вимогою скасувати незаконне рішення міської ради з метою усунення порушень вимог земельного законодавства.