У Луцьку підписали угоду про створення Польсько-білорусько-українського транскордонного туристичного кластеру.

Про це повідомила координатор проекту Катерина Шкльода.

У Луцьку пройшла конференція, де обговорювали розвиток туризму як спосіб забезпечення конкурентоспроможності регіону. На захід приїхали делегації з Польщі та Білорусі, які представляли партнерів проекту, а також експертів у сфері еко- та агротуризм у своєму регіоні. Серед присутніх були представники Люблінської регіональної туристичної організації, польського Національного природного парку Полісся, Брестського агропромислового союзу, Брестського транскордонного інформаційного центру, Брестського обласного громадсько-культурного центра, власники агросадиб, представники Волинської обласної держадміністрації.

Експерти під час конференції розповіли про розвиток туризму по три боки кордону, а також про важливість співпраці. «За прибутковістю експортних та імпортних операцій туризм посідає третє місце у світовому товарообігу. А оскільки сьогодні ми говоримо про екотуризм, важливим моментом є концентрація зусиль для створення спільного транскордонного туристичного бренду «Полісся», який об’єднає схожі за природним потенціалом, культурою та історією регіони Люблінського воєводства, Волинської та Брестської областей», – зазначив експерт Петро Франашек.

Саме тому важливим кроком для транскордонної співпраці у сфері туризму є підписання угоди про створення Польсько-білорусько-українського транскордонного туристичного кластеру. Угоду підписали президент Люблінської регіональної туристичної організації Петро Франашек, голова Волинського туристичного кластеру Василь Байцим та голова Брестського туристичного кластеру Георгій Грібов.

Створення кластеру – це лише перша сходинка до розвитку транскордонного туризму. Попереду ще дуже багато роботи зі створення та популяризації бренду та залученню людей до екотуризму. Однак тісне партнерство та зусилля людей, які люблять свою справу, неодмінно дасть хороші результати.

Довідка:

Конференція «Розвиток туризму як спосіб забезпечення конкурентоспроможності регіону», організована в рамках проекту «Створення інформаційного комплексу у сфері транскордонного екологічного туризму у Єврорегіоні Буг», що реалізовується в рамках Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки та фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу.