ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» вимагає у ПрАТ «Волинський шовковий комбінат» виконати умови мирової угоди, яка була укладена ще у 2007 році і передбачала поставку майже 13 тисяч тон бавовни на суму 115 мільйонів гривень.
Нагадаємо, ще два роки тому журналісти інтернет-видання «Під прицілом» писали про те, «Волинський шовковий комбінат» затято не хоче виконувати умови мирової угоди, згідно якої волинський комбінат повинен був поставити херсонському партнеру майже 13 тисяч тон бавовни.
Втім, умови мирової угоди, як запевняють представники «ХБК» не виконані і досі, а тому й виникла потреба у тому, аби знову позиватися до суду.
Представник «Херсонського бавовняного комбінату» Валентина Медик пояснила, що нині комбінат, який донедавна банкрутував, перебуває у процедурі санації, у його власність було повернуто 10 об’єктів нерухомості і ведуться переговори з інвесторами. Втім і мирову угоду потрібно виконувати.
«Вони колись провернули оборудку, уклали договір і тим самим вивели з «Херсонського бавовняного комбінату» більше як 115 мільйонів гривень. а «Волинський шовковий комбінат» за цим договором повинен був поставити нам 12 171 тисяч тон бавовни, але ми її не бачимо з 2007 року, і взагалі не впевнені, що вона у них є», - пояснив керуючий санацією Євгеній Лахненко.
У свою чергу представник «Волинського шовкового комбінату» Олександр Пасічник цілком заперечує позов і мотивує це тим, що уже пройшли строки позовної давності, а тому й ніякої мови про виконання мирової угоди і бути не може.
Наразі суддя Віктор Кравчук відклав розгляд справи на кінець лютого, позаяк сторони не надали потрібних матеріалів та документів.
Зауважимо, що у 90-тих роках «Луцький шовковий комбінат» був одним із найпотужніших підприємств в Україні, а у 1995-му році підприємство було нагороджене міжнародним призом «Gold Globe» за високоякісні та конкурентноспроможні тканини
Втім, у 1998-му році майже 30% акцій ще тоді «Луцького шовкового комбінату» придбав бізнесмен Олександр Кропива. І уже за кілька років став головним акціонером «Волинського шовкового комбінату», вивів з підприємства державну частку та перетворив його у закрите акціонерне товариство.
Після цього ЗАТ стало приватним акціонерним товариством, справи на підприємстві погіршилися – обсяги виробництва зменшилися, зростали борги по заробітній платі, а зрештою «Волинський шовковий комбінат взагалі припинив свою господарську діяльність.
Відтак у 2013-му році Господарський суд Волинської області визнав «Волинський шовковий комбінат» банкрутом.
Коментарі
Свідок
09.02.2015 21:31:58
А де він ,той ВШК(волинський шовковий комбінат)?
А якщо чесно?
10.02.2015 18:12:46
Це звичайна схема. В обох комбінатів власник один. За документами один комбінат стає боржником іншого, як наслідок інші позбавляються права стягнути борги за рахунок майна... Можливо схеми й інші, це як приклад!