У Луцькому міськрайонному суді розглядається справа за звинуваченням голови правління кредитної спілки «Кредит-Плюс» Олесі Вавілової, яка «кинула» на гроші десятки людей.

Про це розповідають самі колишні вкладники кредитної спілки, які уже роками не можуть добитися покарання для жінки та повернення хоча б частини втрачених, тобто вкладених колись коштів.

Кредитна спілка «Кредит-Плюс» була заснована 10 років тому і за час своєї роботи мала як і вкладників, так і позичальників. Як запевняє голова правління спілки Леся Вавілова, яку звинувачують у привласненні майна, спочатку «Кредит-Плюс» мав статус громадської організації.

Втім у тому ж таки 2004 році Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг в Україні проводила перереєстрацію подібних об’єднань, а тому громадська організація «Кредит-Плюс» стала кредитною спілкою та ще й у формі приватної власності.

Люди, які були членами ще громадської організації повинні були перезаключити договори і таким чином ставали членами кредитної спілки. А відповідно зобов'язувалися постійно робити грошові внески.

«У нас неважливо було чи ти кредитор, чи ти дебітор – кожен член кредитної спілки повинен був платити вступні внески, пайові і так далі», - розповіла голова правління кредитної спілки Леся Вавілова.

Отже після перереєстрації спілка «Кредит-Плюс» отримала ліцензію на проведення фінансових операції строком на три роки, і відповідно у 2007-му році Держфінпослуг позбавили «фінустанову» ліцензії.

Як розповіли колишні вкладники спілки, Леся Вавілова постійно переконувала членів спілки у тому, що ліцензію «Кредит-Плюс» от-от продовжать, що ніби то і документи уже відправили, лише відповіді чекають.

Так тривало до 2009 року, коли одна із вкладниць звернулася у Держфінпослуг з проханням притягнути до відповідальності за незаконну діяльність. Тоді спілці було заборонено приймати вклади з другого півріччя 2009 року. І уже наступного року з подібною заявою до правоохоронних органів звернувся ще один член кредитної спілки Володимир Левковський. Однак і тоді, як запевняє вкладник, позитивного результату не було.

Лише за втручання Генеральної прокуратури України вдалося зрушити справу з мертвого місця, адже як запевняють члени спілки, разом з тим, вкладники за три роки, поки спілка працювала без ліцензії, пані Вавілова привласнила чималі кошти.

І уже в 2011 році заголовки волинських ЗМІ пістрявілі повідомленням, що Луцька прокуратура відкрила кримінальне провадження проти голови правління спілки Лесі Вавілової. Ба більше їй висловили підозру у розкраданні понад 400 000 гривень.

У свою чергу обмануті вкладники називають свої суми коштів, які їм так і не вдалося повернути: 81 300 гривень, 102 000 гривень, 4 600 гривень, 151 000 гривень, 187 000 гривень і це ще не усі.

Зі слів однієї з колишніх членів спілки стало відомо, що таких «кинутих» вкладників є десятки, втім правоохоронні органи розділили їх в окремі кримінальні провадження, мовляв, одні люди брали кредит, інші ж навпаки – клали кошти на депозитний рахунок спілки.

Нині провадження уже розглядає колегія суддів у Луцькому міськрайонному суді під головуванням Михайла Квятковського.

Під час чергового судового засідання обвинувачена голова правління спілки Леся Вавілова давала покази і переконувала, що «фінустанова» працювала цілком законно і гроші вона не привласнювала.

Між тим, потерпілі повідомили, що під час одного з судових засідань, колишня бухгалтерка «Кредит-Плюс» розповіла колегії суддів, що спілка вела подвійну бухгалтерію.

Тож невдовзі стане відомо, чи не понесе покарання голова правління кредитної спілки «Кредит-Плюс» Леся Вавілова, та чи отримають хоч якусь частину коштів «кинуті» вкладники.