Серед лауреатів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» значиться вчитель історії та правознавства загальноосвітньої школи села Облапи Ковельського району Віктора Сидорчука. Професійний успіх сільського вчителя радо вітають у його рідній школі. Сам Віктор, окрім вчителювання, захоплюється історією своєї малої батьківщини та туризмом. А також дає раду великому домашньому господарству, - повідомляє Телевізійний Центр Ковель.
Педагогами були мама та бабуся Віктора Сидорчука. І хоча батьки бачили в ньому лікаря, він таки обрав сімейну професію вчителя.
«Я вже їхав вступати в Чернівецький медуніверситет. Але поїхав в Луцьк, здав перший екзамен на п'ять і як медаліст (школу закінчив з золотою медаллю) поступив. Подзвонив батькам, що поступив, але не сказав — куди? Так став педагогом, закінчивши географічний факультет. А пізніше, доля так склалася, вже тут в Облапах, на рідній землі з'явилося в школі місце історика. Перейшов сюди працювати, закінчивши заочно історичний факультет. І ось вже 22 роки працюю...», - розповідає вчитель Облапської ЗОШ Віктор Сидорчук.
Його уроки - динамічні та цікаві. Головне, каже Віктор, навчити дитину мислити: «Учні мають не просто запам'ятати, а й пояснити той чи інший матеріал. Я намагаюся робити так, щоб кожна дитина мала свою власну думку. Не інтерпретувати події, а оперувати фактами. А діти самі вже вирішують, чи це було правильно, чи ні. Є різні думки, дискусії на уроці історії. І через те діти самі формують власну думку про події... Шкільний курс правознавства — це одна година в дев'ятому класі, і одна година в десятому. Звичайно, цього мало. Я вважаю, що курс повинен розпочинатися принаймні з п'ятого класу. Щоб діти знали свої права, мали уявлення про Конституцію держави, в якій живуть. І вже після 10-11 класу вони вже були підготовленими до вивчення законодавства».
Свій предмет вчитель називає “надважливим”, бо саме уроки правознавства формують правову культуру в майбутньому повноправних і відповідальних громадян України.
«Для мене правознавство — це дуже цікавий предмет, через його практичну користь. Ці знання нам стануть в нагоді в майбутньому. Ми повинні знати, які в нас є права, чим ці права нам важливі... з першого разу, як я взяла книжку до рук, мені просто стало цікаво. Дуже полюбляю відвідувати секцію Малої академії наук, яку веде наш вчитель», - каже учениця Облапської ЗОШ Вікторія Олексюк.
Віктор Сидорчук веде в Облапській школі і заняття місцевої філії Ковельської районної станції юних туристів.
«Сам ще в шкільні роки і особливо в студентські займався туризмом. Більше спортивним орієнтуванням. Сам є кандидатом в майстри спорту, з орієнтування. І відповідно, коли прийшов, захотілося, щоб діти займалися тим, чим займався я», - розповідає вчитель.
Ідея вчителя прижилася у школі: заняття в туристичному гуртку приваблюють як найменших школярів, так і старшокласників.
«Можна поїздити багато. Побачити багато різних місць. Це дуже цікаво. Ми вже майже всю область об'їздили... В житті вони (навички) дуже корисні. Навіть ці самі вузли в'язати. Як по болоту пройти, також те, як правильно використати орієнтування в лісі, наприклад. У нас є такий гарний керівник як Віталій Олегович. Він нам все детально і доступно пояснює, розказує і вчить нас... І ми йому дуже вдячні за це...» , - діляться враженнями учениці Облапської ЗОШ Анастасія Рижко та Ольга Олексюк.
Віктор Сидорчук вчить учнів знати і любити свою малу батьківщину. Свої знання про історію села Облапи та цікаві туристичні місця району вчитель систематизував у авторських підручниках, які все ще чекають на своє видання.
«Віктор Олегович працює в нас вже більше 20-ти років. Він дійсно завзятий і творчий вчитель. Діти люблять таких молодих, знаєте, таких завзятих. Він багато форм і методів різноманітних застосовує. І його перемога на конкурсі — це, ви знаєте, гордість для всієї школи. Ми всі раді за нього і ми бажаємо йому нових успіхів в майбутньому», - каже завуч Облапської ЗОШ Лідія Лисковець.
Окрім школи, Віктор Сидорчук дає раду і в особистому селянському господарстві, де у нього 6 гектарів землі та багато домашньої живності.