Волинські шахтарі припинили роботу, - про це у мережі зазначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Голова профспілки гірників повідомляє, що шахтарі розпочали акцію протесту та готуються «йти» на Київ.

«Нагадаю, борг із зарплати перед гірниками «Шахти №1 «Нововолинська» складає 14,5 млн грн і надії, що шахтарям віддадуть зароблене, у них уже не залишилося, тому вони принили роботу і розпочали акцію протесту.

Як повідомив мені голова первинки Анатолій Мухомеджанов, що на свою вимогу – виплатити заборговане до 1 жовтня – належної реакції з боку посадових осіб гірники так і не діждалися, як і обіцяли, 2 жовтня припинили роботу. О 10-й провели мітинг під Нововолинською міською радою. А з понеділка будуть перекривати автошлях Ковель-Львів у районі моста через річку Західний Буг. Одночасно група гірників відправиться на зустріч із головою Волинської ОДА та вручать йому вимоги. Інша наша делегація на чолі з міським головою Нововолинська поїде до столиці. Якщо питання погашення заборгованості не вирішиться, мають намір оголосити акцію голодування під Адміністрацією Президента» - йдеться в дописі Михайла Волинця.

Як інформує видання «БУГ» сьогодні, 2-го жовтня, перед Нововолинським міськвиконкомом відбулася акція протесту працівників шахти №1, яким вже третій місяць не виплачують заробітної платні. Деякі з них опинилися на грані банкрутства. Гірники вимагають від міського голови виявлення власної ініціативи у вирішенні шахтарських проблем.

Сукупна заборгованість із зарплати гірникам першої копальні становить 14 мільйонів 244 тисячі гривень. Гірники вимагали виплатити заробітну плату у повному обсязі. Голова профспілкової організації підприємства Анатолій Мухомеджанов стверджує, що існують кримінальні схеми, які не дозволяють реалізовувати вугілля. “Якщо це вугілля знаходиться на ЦОФі і ми не маємо можливості його продати, то треба вимагати відповіді від очільників Міністерства вугільної промисловості, адже ми – державне підприємство і вони зобов’язані нам допомагати. А якщо цього вугілля нема на складі Львівської збагачувальної фабрики, значить, треба поставити питання перед певними відповідними органами: чому люди, які провернули ці афери, не сидять за гратами до цієї пори”,- відзначив голова профспілки шахти №1.

Працівник шахти Сергій Німий каже, що живе від позички до позички. Коли дають якісь проценти, треба одразу віддавати борги. ” У мене сусід теж шахтар, має діти, і в таку халепу втратив. Друзі їдуть в Польщу заробляти. Але це не вихід. Наші очільники обіцяли, що шахти працюватимуть і будуть нам гроші платити. Але вони не відповідають за свої слова. Будемо перекривати дороги та вживати заходів, щоб привернути увагу до шахтарського питання”, – говорить чоловік.

До гірників вийшли міський голова Віктор Сапожніков та його заступники Андрій Сторонський і Едуард Савік. Звісно, всі питання шахтарів були адресовані меру Нововолинська. Першим до Віктора Сапожнікова звернувся працівник копальні Володимир Бурлаченко, котрий розказав, що гірники тепер шукають шляхів, щоб вижити. Володимир не чекаючи нестабільності, взяв кредити у банку, за які тепер не має змоги розрахуватися. Чоловік чекає, що через кілька місяців у нього почнуть забирати майно через борги. “Можете сміятися, але я не маю, що їсти. До чого ми дожилися?»- запитав у влади шахтар.

Віктор Сапожніков натомість висловив аргументи, що заробітну плату шахтарі можуть отримати тільки добуваючи 200 тонн вугілля, тобто виконуючи план, і реалізовуючи його, а також через державну підтримку. Щодо останнього, міський голова зазначив, що впродовж останнього тижня вирішує це питання у телефонному режимі і є уже результат – 2 мільйони виділено на зарплатню. До того ж міський голова зазначив, що висловлюватиме недовіру директору підприємства: “Він вам не платить, а приходите ви до мене». Мер відзначив, що фінансування можливе у разі переведення копальні у третю групу, а також, що особисто дзвонив до прокурора щодо відкриття кримінального провадження по шахті. «Це державне підприємство, і за нього не має відповідати міська влада», – підсумував Віктор Сапожніков. Голова Нововолинська повідомив, що не допустить відключення комунальних послуг працівникам шахт, які не отримують зарплати, за борги.

Розглядали також питання європейського досвіду дотування шахт, розкрадання майна підприємства і здійснення контролю за порушенням законодавства. Керівник міста отримав пропозицію від шахтарів поїхати з ними на голодування.

У “кабінетному режимі” мер Нововолинська із Сергієм Демченком, головою міської організації Незалежної профспілки вугільників, обговорили подальші плани відносно вирішення шахтарського питання, зокрема, була ініціатива спільної поїздки у Київ.

Шахтарська акція протесту продовжувалася. Близько 13.00 до міської ради прибули представники місії ОБСЄ. Понад годину тривало спілкування у кабінеті мера. Спостерігач Організації з безпеки та співробітництва в Європі Антон Фіппо, звертаючись до шахтарів, відзначив, що донесе проблему до європейської громадськості. Представники ОБСЄ підтвердили, що будуть присутніми на блокуванні доріг шахтарями.