Жителя Рівненщини, колишнього директора однієї з мереж аптек, Юрія Мазепу судять за те, що він продавав сильнодіючі препарати «Соннат», для відпуску яких потрібна відповідна ліцензія. Чоловіку інкримінують одразу дві статті — незаконний збут сильнодіючих речовин та використання коштів, здобутих від незаконного обігу препаратів. Проте сам обвинувачений всі звинувачення в свою сторону відкидає, а справу називає підставною.

Так, в червні 2014 року луцькі правоохоронці провели дві оперативні закупки в Юрія Мазепи, під час яких придбали у нього 410 блістерів препарату «Соннат» по 10 таблеток в кожному. За першу партію, обсягом 200 блістерів, чоловік запросив ціну в майже 6 000 гривень, проте за решту 210 — понад 12 000 гривень. Таку різницю в ціні чоловік пояснив тим, що він підозрював щось неладне, а тому й вирішив перевірити, чи погодиться так званий покупець з ціною вдвічі вищою, ніж перший раз.

Крім цього, правоохоронці переконані, що всі отримані від реалізації препарату кошти чоловік зберігав на депозитному рахунку, а тому мав ще й прибуток з цього.

Зрештою, в червні 2014 року та січні 2015 року Юрію Мазепі було оголошено підозру про скоєння злочину за статтею незаконний збут сильнодіючих препаратів, а в лютому 2015 року — за статтею використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. В березні 2015 року провадження було скеровано на розгляд до Луцького міськрайонного суду, де нині її слухають колегіально.

Сьогодні під час судового засідання обвинувачений Юрій Мазепа клопотав про те, аби його допитали.

Так він пояснив, що свого часу був співзасновником рівненського товариства з обмеженою відповідальністю, яке мало у свої мережі дві аптеки. Директори роздрібної мережі мали відповідні ліцензій на закупівлю різного роду препаратів. В той час, як сам обвинувачений такої ліцензії не мав. Згодом у товариства виникли певні труднощі, а тому аптеки довелося закрити. Відтак, деякі препарати були розпродані, а таблетки «Соннат» віддали на зберігання самому Юрію Мазепі, позаяк без ліцензії їх продати вже було неможливо. Обвинувачений переконує, що є навіть акт прийому-передачі лікарських засобів.

А тому впродовж року чоловік зберігав препарати в себе. Проте згодом у нього виникли фінансові труднощі, та й термін зберігання «Соннату» завершувався. Відтак чоловік вирішив їх продати.

«На мене вийшов один чоловік, який погодився купити в мене партію таблеток. Я відразу дуже побоювався, бо знаю, що це за препарати, але в зв'язку з фінансовим становищем я погодився. Потім цей чоловік почав до мене надзвонювати та хотів купити в мене ще одну партію препаратів, але більшу. Тепер я розумію, що це він зробив для того, аби вони потім могли мені інкримінувати особливо великі розміри. Я ще тоді запідозрив щось неладне і назвав йому суму вдвічі більшу. Я думав, що він не погодиться і дасть задню. Але через деякий час він сказав, що готовий купити ще партію препаратів за моєю ціною», - свідчив обвинувачений.

Крім того, Юрій Мазепа переконував, що він жодним чином не примножував кошти від продажу «Соннату». Мовляв, гроші надходили йому на банківську картку, він їх потім знімав та витрачав на власні потреби. І аж ніяк не клав їх на депозит. На підтвердження цього він надав виписку з банку, в якій вказано, що в 2013 році Юрій Мазепа відкрив не депозитний, а картковий рахунок.

Разом з тим, самого факту продажу препаратів «Соннат» Юрій Мазепа не заперечує.

Втім крапку в цій справі зможе поставити лише суд.