Як повідомив «Під прицілом» заступник директора ПрАТ Волтекс-Меланж  - Олександр Іжик (на фото) динаміка цін на бавовну все ще має тенденцію до загрозливого зростання!

«Бавовняна лихоманка» –  так експерти називають ситуацію на ринку бавовни.

Причиною цього є рекордне за 15 років підвищення цін на світових біржах на даний продукт…

Для порівняння – в період з жовтня 2009 до червня 2010 закупівельні ціни на бавовну зросли майже на 50% – з 1350 $ в 2009 р. до 2100 $ в середині 2010 р. за тонну.

Так, з початку 2010 року зростання цін на бавовну характеризувалось повільним підйомом, але з вересня 2010 року ріст цін почав стрімко набирати обертів. Це відчули не тільки компанії, які продають тканини з бавовни, а й кінцеві споживачі готових виробів. Причиною подорожчання є аж ніяк не бажання виробників та імпортерів заробляти більше – це є наслідок рекордного підвищення цін на сировину.

Рекордне зростання цін на світовому ринку бавовни-волокна тривало і впродовж жовтня.  До 4-го листопада Індекс А піднявся до нового рівня 3 417 доларів / тонна. Зниження показників виробництва сировини та її поставок на світовий ринок продовжували характеризувати проблему обмеженості сировинної бази для виробництва тканин в найближчі місяці!

У багатьох регіонах, які спеціалізуються на вирощуванні бавовни, у 2010р. спостерігалися вкрай несприятливі погодні умови, що погіршило показники врожайності і якості, затримало надходження товару на ринок. Особливо помітне погіршення спостерігалося в ключових регіонах – Китаї та США, Центральній Азії. Крім цього, Китай переорієнтував свою увагу з зовнішнього ринку і спрямував сировину на внутрішній ринок, в тому числі в 2010 році імпортував (скупив) до 70% світового урожаю бавовни. Індія, як ключовий експортер бавовни, заборонила і призупинила відвантаження сировини з країни.
            Враховуючи вище викладене, та великі інфляційні очікування в Україні, можна зробити наступний висновок – прогноз цін на бавовну і надалі буде невтішним, оскільки цінова ситуація на ринку бавовни-волокна є сьогодні непрогнозованою і немає ніякої гарантії, що найближчим часом можна очікувати на поліпшення ситуації. Тому компанії, які здійснюють виробництво та продаж тканин з бавовни та сировини з неї, швидко й у великих обсягах поповнюють складські запаси, розуміючи, що поліпшення цінової ситуації не передбачається найближчим часом.

Дана ситуація ще більше погіршить конкурентність Української текстильної продукції, особливо за умов внутрішнього збільшення митних тарифів на ввіз сировини для легкої промисловості України.