Стан законності та злочинності в обласному центрі погіршився на 9,5%, - про це сьогодні, під час другої сесії міськради розповів прокурор Луцька Олексій Решетник. За його словами, в порівнянні з минулим роком злочинність зросла на 9,5%. Цю ситуацію прокурор пов’язує зі змінами до законодавства, адже відтепер сума мінімальної крадіжки – 87 гривень, а раніше була – 800. Зменшилась кількість тяжких і особливо тяжких злочинів, вбивств, зґвалтувань, справ, які пов’язані з обігом наркотиків. Тим не менш, зросла кількість злочинів вчинених особами, які раніше уже були засуджені та неповнолітніми.
Олексій Решетник розповів, що одним з «найпопулярніших» злочинів, особливо серед підлітків є викрадення мобільного телефону. Також, він наголосив, що зазвичай це стається на вулицях, де немає освітлення, тому і звернувся до міської влади, щоб це питання якомога швидше вирішити. Прокурор розповів, що дуже часто злочинці входять в довіру до пенсіонерів, представляючись працівниками соціальних служб, а потім грабують стареньких.
Решетник закликав громадян бути обережними з позиками та кредитами, де пропонують низьку відсоткову ставку, або вона взагалі відсутня. Зазвичай людину, яка все ж вирішила ризикнути заставляють підписати договір про створення групи, кошти збираються з усіх учасників, а потім не повертаються. «Безкоштовний сир буває лише в мишоловці», - нагадав відому приказку прокурор.
Стосовно хабарництва, згадав він і кількох чиновників, і освітян. Решетник зауважив, що найбільше серед усіх вузів ця проблема існує в Луцькому національному технічному університеті, де навіть прибиральниці беруть гроші за посередництво. «Куди ж котиться освіта?», - поставив риторичне запитання він присутнім депутатам.
Коментарі
коментарів немає