Сьогодні в приміщенні обласного управління боротьби з організованою злочинністю відбулася прес-конференція за участю першого заступника начальника УМВС - начальника УБОЗ у Волинській області Сергія Горбатюка.


Основне питання, яке виносилось на заслуховування для представників ЗМІ, стосувалось затримання контрабандної продукції на суму понад два мільйони гривень.


Сергій Горбатюк зазначив, що в рамках відпрацювання та проведення заходів з виявлення контрабандних та фальсифікованих тютюнових виробів працівниками УБОЗ у Волинській області систематично проводяться оперативно-розшукові заходи. Вони спрямовані на викриття каналів надходження на територію України поза межами митного контролю тютюнових виробів виробництва Республіки Молдова, а також незаконно виготовлених тютюнових виробів відомих марок. Про це інформує УМВС України у Волинській області.

 

Протягом 2010-2011 років слідчими  в області порушено вісім кримінальних справ за статтею 204 ч.1 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та статтею 216 (незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок) Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді обмеження волі строком до чотирьох років.


Дані кримінальні справи порушені відносно жителів прикордонних з Республікою Польща міст Ковеля та Любомля, які діючи з корисливих мотивів та керуючись метою наживи, всупереч законодавству України здійснювали підприємницьку діяльність, спрямовану на реалізацію населенню незаконно виготовлених тютюнових виробів без сплати акцизного збору.


В ході проведення обшуків у фігурантів було вилучено 300 тисяч пачок цигарок з підробленими марками акцизного збору. Серед них: «Класік», «Мінськ», «Фест», «ЛМ» та інші.


Крім сигарет, вилучено три тонни етилового спирту та понад 200 пляшок горілки з підробленими марками акцизного збору України.


Крім основної інформації, очільник УБОЗу зауважив, що проблемним залишається питання щодо валютників. Адже на сьогодні Волинь - одна з областей, де досить вільно почуваються представники цієї діяльності.


«Нами була проведена робота з перевірки суб’єктів, які займались незаконним обігом валюти. Такий вид діяльності значно підриває економіку держави: не сплачуються відповідні податки, не облікується обіг валюти, не сплачуються платежі в Пенсійний фонд. Всього нами складено і направлено в суд 42 протоколи про адміністративні правопорушення, згідно з якими 8 осіб оштрафовано, 17 отримали попередження, 17 протоколів – закрито», - зазначив пан Горбатюк.


Правоохоронці намагаються звернути увагу пересічних осіб та представників ЗМІ на сумну статистику, яка свідчить про те, що деякі громадяни області стають жертвами шахрайських дій зі сторони валютників, отримуючи фальшиві купюри, а самі «міняли» неодноразово стають об’єктами злочинів.


У розмові з журналістами Сергій Горбатюк підняв питання щодо обігу наркотиків в області. Так, за словами начальника, вже у січні цього року працівниками УБОЗ у Волинській області знешкоджено дві організовані злочинні групи, які протягом тривалого часу займались виготовленням та збутом наркотичних речовин. По одній із груп, до складу якої входили 4 мешканці міста Луцька віком від 30 до 35 років, кримінальну справу з обвинувальним вироком направлено до суду. По другій - заарештовані 4 учасники віком від 24 до 27 років. Триває досудове слідство.


Під час проведення оперативних закупівель у злочинців було вилучено півтора кілограми канабісу та 21 грам психотропної речовини – амфетамін. Загальна вартість вилученого на чорному ринку становить близько 75 тисяч гривень.


Порушено кримінальні справи за 14 фактами збуту наркотичних речовин. За вчинення злочинів у складі організованої злочинної групи учасники понесуть покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років.


Значну увагу Сергій Горбатюк зосередив і на питанні боротьби з корупцією та хабарництвом.


За його словами стало відомо, що в цьому році працівниками УБОЗ спільно з прокуратурою Луцького району припинено діяльність організованої злочинної групи, до складу якої входили державні службовці земельного відділу одного з районів області, які створили злочинну схему вимагання та отримання хабарів у великих розмірах за видачу державних актів для зацікавлених осіб. Так, шляхом підроблення рішення однієї із сільських рад області про надання у власність земельних ділянок у розмірі 5 гектарів, учасники групи внесли неправдиві дані в державні акти на право власності на земельні ділянки та змінили їх цільове призначення. Внаслідок незаконного вилучення сільськогосподарських угідь державі спричинено збитки в сумі понад 105 тисяч гривень.

 

Крім того, задокументовано 5 фактів хабарництва на загальну суму понад 200 тисяч гривень.