Обидві сторони надали перевагу обговоренню проблем за «круглим столом», замість протестних акцій, ініційованих центральним комітетом профспілки працівників освіти і науки.

 

   Олександр Курилюк висловив присутнім вдячність за згоду на конструктивний та перспективний діалог, що спрацьовує краще за мітинги. Одним з найгостріших питань, які піднімали освітяни, це - нарахування заробітної плати педагогічним працівникам. Зокрема, зазначалося, що відповідно до Закону України «Про оплату праці» заробітна плата працівників бюджетної сфери повинна нараховуватись виходячи з мінімальної заробітної плати (з 1 січня ц.р. це - 941 грн.). Однак відповідно до постанови попереднього уряду заробітна плата працівникам бюджетної сфери нараховується виходячи з 1-го розряду Єдиної тарифної сітки (з 1 січня ц.р. - 613 грн., що на  328 грн. менше). Окрім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2009 року встановлена 20-тивідсоткова надбавка до посадового окладу за підвищення престижності праці педагогічних працівників. Однак, постановою ця надбавка не врахована для педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, методистів управлінь і відділів освіти.

 

   Олександр Курилюк зазначив, що обласна державна адміністрація підготує відповідні клопотання до уряду- повідомили «Під прицілом» у  Прес-служба облдержадміністрації.  Він також зауважив, що видатки на утримання освітньої галузі області цього року склали майже 1,5 млрд грн, що на 100 млн грн більше у порівнянні з минулим роком. Окрім того, зазначив заступник голови облдержадміністрації Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» передбачається підвищення ставок та посадових окладів, а саме: з 1 січня 2011 року - 941 грн, з 1 квітня - 960 грн, з 1 жовтня -985 грн та з 1 грудня - 1004 грн.

 

   Під час зустрічі порушувалось і питання закриття малокомплектних шкіл, а також ймовірність скорочення робочого часу працівників дитячих садочків області, оскільки подібний прецедент мав місце в Луцьку. Як запевнив Олександр Курилюк, закриття малочисельних шкіл в області здійснюватиметься винятково за згодою територіальних громад. Що ж стосується дошкільної освіти, то влада однозначно налаштована лише розширювати мережу дошкільних установ. Цю роботу розпочато у минулому році і вона тільки набиратиме обертів. Освітяни також клопоталися про вирішення проблеми з доїздом вчителів у сільській місцевості та забезпечення педагогічних кадрів житлом. Олександр Курилюк зауважив, що буде підготовлено доручення голови ОДА з організації підвезення вчителів та активізації в області державної програми пільгового житлового кредитування «Власний дім».

 

   На завершення сторони домовилися про традиційність зустрічей у такому форматі.