15 липня – 196-й день року (197-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 169 днів.  Про це пише "То є Львів".

Читайте також: У районі на Волині послаблюють карантин

День українських миротворців. На рахунку українських миротворців безліч операцій, серед яких країни Європи, Середньої Азії, Африки, Закавказзя і багатьох інших, де до цих пір свистять кулі і розриваються снаряди.

15 липня День ангела відзначають: Арсеній, Генріх, Василь, Тихон.

У народі 15 липня відзначається день Сира Богородиця або Берегиня – слов’янське божество, яку ще називають матір’ю всіх духів і земних багатств, берегинею, захисницею людей і всього живого.

Також за православним церковним календарем це день пам’яті святителя Фотія, митрополита Київського.

При цьому є й інша назва свята – Петровая Матка, яка походить від імені святого апостола Петра (його вшановували напередодні – 12 липня). Сирою Богородицею цей день називають за те, що образ Берегині з появою християнства порівнювали з образом Богоматері.

Берегиня – слов’янське божество, матір усіх духів. Її називали в народі також Ладою. Це берегиня дому, захисниця людей від зла, лиха, хвороб, смерті, покровителька врожаю. Люди поклонялися їй в образі берези.

Нерідко її пов’язували з русалками, в яких перетворювалися засватані дівчата, які померли до заміжжя.

Після прийняття християнства образ Берегині злився з образом Богоматері. Їй молилися про гарний урожай.

Читайте також: Скільки на Волині коштує тестування на коронавірус

Традиції та обряди

Господині готують на вечерю вареники з вишнею.

У цей день заведено саджати березу біля будинку. Слов’яни вірять, що це дерево оберігає людей і житла від нечистої сили.

В це народне свято дівчата проводять любовні привороти. Вони таємно кладуть на поріг будинку гілочку берези. Після того, як коханий переступає гілку, ховають її в сухе місце і промовляють: "Як цей прут сохне, так нехай і він, (ім’я хлопця), від любові до мене сохне".

Народні прикмети

15 липня в стародавні часи вшановували берегинь – міфічних істот, які жили в водоймах і оберігали рід від неприємностей. Вважалося, що 15 липня берегині залишають води річок і озер і сидять на деревах. Тому, щоб їх задобрити, люди прив’язували до їхніх гілок вишиті рушники. 15 липня був у розпалі сінокіс, тому люди активно працювали в полі, а також заготовляли на зиму овочі – квасили огірки та помідори.

Листя 15 липня жовте – буде рання зима.

Якщо на Берегиню запланувати завершення справи, то вона неодмінно буде вдалою.

Багато зірок в небі 15 липня – день буде ясним.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook