28-30 березня у польському місті Красичин проходить міжнародна конференція «Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр суспільно-господарчого розвитку?» Організатором заходу стала Польсько-українська господарча палата.

 

 Публічні дискусії учасників конференції розгорнулися навколо основних тем секційних засідань: «Польсько-український кордон у політичному та організаційно-правовому аспекті», «Транскордонний економічний оборот між Європейським Союзом та Україною», «Вплив польсько-українського кордону на соціальний та економічний розвиток прикордонної смуги». Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

 

Голова облдержадміністрації Борис Клімчук під час конференції виступив з доповіддю про вплив українсько-польського кордону на соціальний та економічний розвиток Волинської області. Зокрема, він констатував, що взаємини України з Республікою Польща мають надзвичайно важливе значення у реалізації європейського курсу зовнішньої політики нашої держави: «Починаючи з 90-х років в усіх документах зазначено, що стратегічними інтересами обох країн є підтримання та зміцнення співробітництва в усіх сферах суспільного життя. Переважна більшість української й польської інтелектуальної еліти, політиків, як і пересічних жителів розуміють значення дружніх відносин між обома сусідніми країнами у спільному європейському домі. Нашим стосункам уже протягом тривалого часу притаманні такі риси, як стабільність, прогрес і динамізм. Розвиток двостороннього співробітництва та скоординована обопільна підтримка на міжнародній арені зробили їх зразком взаємовідносин серед країн Центральної й Східної Європи».

 

Борис Клімчук запевнив, що економіка Волині відкрита для польських партнерів. Про це свідчить, зокрема зростання обсягів надходжень у регіон інвестицій з Польщі. На початок 2011 року капітал польських інвесторів у волинських підприємствах становив майже 160 мільйонів доларів США, а це - майже половина усіх зарубіжних надходжень області. Ефективність господарської взаємодії підтверджується й результатами експортно-імпортних операцій нашої області з Польщею: за 2010 рік цей показник склав 177,2 мільйонів доларів США або майже 18% сукупного зовнішньоторговельного обороту Волині. За цей час на ринку сусідньої держави реалізовано продукції місцевого виробництва на 44 мільйони доларів США, тобто у середньому кожна десята експортна операція, реалізована суб’єктами підприємництва нашого регіону, передбачає Польщу кінцевим пунктом призначення своїх виробів. Динаміка ділової співпраці підтверджується й діяльністю спільних підприємств, майже 30% яких (95) створено за участю польських бізнесменів.

 

Окремо було виділено питання розбудови українсько-польського державного кордону, передусім - модернізації технічного стану існуючих переходів та відкриття нових (МАПП «Кречів – Крилув», «Амбуків – Груденек» та «Адамчуки – Збереже»), побудову у Ковелі логістичного центру на шляху Транс’європейської Центральної Транспортної Вісі, відновлення спільного українсько-польського прикордонного контролю на міжнародних автомобільних пунктах пропуску за умови внесення відповідних змін до Шенгенського Кодексу Кордонів, необхідність уніфікації митних та інших документів.

 

Голова Волинської облдержадміністрації також детально окреслив завдання для успішної реалізації в області Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».