Зустріч, присвячену реалізації Національного проекту «Доступне житло», провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко. На цей раз обговорення проходило у форматі круглого столу, і журналісти мали змогу задавати питання чиновникам і забудовникам. Таким чином, присутні намагалися спільно знайти усі камені спотикання, які заважають успішно реалізувати загальноукраїнську програму саме на Волині.

 

Як розповіла заступник директора Волинського управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Тетяна Воробйова, минулоріч 16 родин з нашої області отримали житло на суму 6,3 млн грн. З її слів, такий показник є доволі непоганим на рівні держави. Заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська розповіла, що в обласному центрі у черзі на доступне житло стоять 138 людей. Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

 

Заступник начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Яким Сеник повідомив, на сьогоднішній день в області налічується 42 недобудовані об’єкти, 12 з них (загалом це 703 квартири) готові до введення в експлуатацію цьогоріч. Тож, з його слів, головна проблема – не брак житла, а несприятливі умови кредитування, які пропонують місцеві фінансові установи.

 

Голова правління ВАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха наголосив, що навіть пропозиція Державної іпотечної установи, яка передбачає кредитну ставку від 11% річних, не надто зацікавила місцевих банкірів. Адже серед умов Програми підтримки від ДІУ – високі показники середнього заробітку фізичних осіб, які для нашого регіону є майже нереальними.

 

Олександр Башкаленко запропонував без зволікань взятися за вирішення наявних проблем, зокрема, стосовно співпраці з ДІУ, та розпочати з оперативної підготовки конкретних пропозицій. Наступним кроком буде лист до Прем’єр-міністр України Миколи Азарова або навіть візит групи волинян до столиці. «Давайте піднімемо це питання. Повірте, ми будемо стукати – і нам відчинять», - додав він, навівши приклади аналогічного вирішення волинських проблем на столичному рівні.