В даний час тривають жваві дискусії стосовно реформування виборчого законодавства щодо обрання народних депутатів України у 2012 році та зміни виборчої системи. Оприлюднена Міністерством юстиції концепція з реформування виборчого законодавства передбачає повернення до змішаної (мажоритарно-пропорційної) системи, яка у схожому вигляді застосовувалась в україні на парламентських виборах у 1998 та 2002 роках.

Не дивлячись на те, що нового законодавства ще немає, голова Волинської обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Грицюк (на фото), який тривалий час був відсутній у інформаційному полі регіону, вже оголосив про наміри своєї політичної сили щодо розподілу потенційних мажоритарних виборчих округів між висуванцями від свої політичної сили.

В політичних колах демократичних країн прийнято вважати, що підготовка до наступних виборів розпочинається на наступний день після завершення попередньої виборчої кампанії, але українські реалії трохи інші, і тут краще підходить українське прислів’я «Хто спішить – той людей смішить». У схожу ситуацію може потрапити і Анатолій Грицюк, після розкриття планів своєї політичної сили на наступні вибори.

Зокрема екс-голова обласної ради поділився з представниками ЗМІ підходами своєї політичної сили, щодо процедури висування кандидатів у майбутніх мажоритарних округах та самих кандидатів. Так планується, що ковельський міський голова Олег Кіндер балотуватиметься по мажоритарному округу з центром у Ковелі, народний депутат України Сергій Шевчук – по Горохівському виборчому округу, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт – по Луцькому виборчому округу, екс-голова Маневицької районної ради Андрій Сопронюк – по Маневицькому виборчому окрузі, а народний депутат України Віктор Олійник – по Володимир-Волинському округу. Попри те, що дискусія стосовно кандидатів всередині партійної організації ще повинна відбутись, Грицюк видав своє бачення як практично доконаний факт.

При цьому про своє місце на виборах 2012 року Анатолій Грицюк скромно промовчав.

Ми вважаємо, що оголосивши ці наміри Анатолій Петрович поступив недалекоглядно з декількох причин. По перше, не факт що на Волині буде 5 виборчих округів, а їх межі збігатимуться з тими, що використовувались у 1998 і 2002 роках. По-друге, кандидати-опоненти, що ще не заявили своїх намірів стосовно майбутніх виборів вже знають своїх опонентів від ВО «Батьківщина» та вже можуть планувати свої контрагітаційні кампанії. По-третє, далеко не всі озвучені А.Грицюком кандидати перебувають на «своєму місці» та мають великі шанси на перемогу.

Зокрема варто мати на увазі, що Сергій Шевчук, будучи заступником голови ОДА Бориса Клімчука у 1998 році перемагав у Маневицькому виборчому окрузі, а тому виборчий округ з центром в Горохові йому не надто близький.

Олег Кіндер та Андрій Сопронюк не є популярними особами за межами тих районів чи міст у яких вони працювали або працюють, а тому для перемоги їм потрібно шукати додаткові «козирі», а не лише розраховувати на підтримку популярної опозиційної сили, яка має значно нижчу підтримку у поліських районах.

Але найважче доведеться Григорію Пустовіту, оскільки в Луцьку братиме участь у виборах достатньо відомих кандидатів, а посада яку він зараз обіймає не дозволяє йому розраховувати на серйозні іміджеві здобутки чи адміністративний ресурс в ході підготовки до виборів. Також не варто виключати, що сам Анатолій Грицюк, який отримав на виборах Луцького міського голови понад 22 % голосів виборців, передумає і сам піде на вибори у Луцьку.

З іншої сторони, заяву Анатолія Петровича можна сприймати як певний «обманний маневр» чи політичну провокацію, що покликана активізувати партійні ряди «Батьківщини» та залучити ресурси для політичної кампанії.

ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» http://www.cpaec.org.ua/