За минулі два тижні Волинська обласна рада мала зібратись двічі. 6 травня позачергова сесія ради, що скликалась на вимогу опозиційних партій, не відбулась через відсутність кворуму (у залі зареєструвались 28 депутатів з 80). Попри висунення на порядок денний цієї позачергової сесії соціально-економічних питань, а саме звернення до центральних органів влади щодо виділення субвенції для проплати за спожитий газ та щодо соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи, а не політичних, як це було за першої спроби, депутати облради зі складу більшості проігнорували сесію. В такий спосіб депутати із групи «Нова Волинь» продемонстрували «хто в домі хазяїн» і не дали можливості опозиційним депутатам заробити політичних балів. Таке ігнорування та блокування «більшістю» ініціатив та пропозицій «меншості» навряд чи принесе користь представницькій владі регіону.

На чергову сесію, що відбулась через тиждень було винесено понад 50 питань порядку денного. Більшість з них носили господарський характер, проте окремі питання мали чіткий політичний підтекст.

Ще до початку сесії на площі навколо будівлі на Київському майдані розмістились працівники підприємств лісової галузі. З однієї сторони майдану протестували представники КП «Волиньоблагроліс» проти підпорядкування комунальних лісів профільному Державному агентству та ліквідації їхнього підприємства, а з іншої – працівники створених на його основі державних підприємств «Поліське лісове господарство» та «Прибузьке лісове господарство» встановили намети і пропонували оформлятися до них на роботу працівникам комунальних лісгоспів. Такі протестні акції виглядали дещо «по дитячому» та особливої уваги до себе не привернули.

Розгляду питання ліквідації КП «Волиньоблагроліс» передували і інші заходи «артпідготовки». Так на початку минулого тижня у ЗМІ з’явилась інформація про те, що на дочірніх підприємствах КП «Волиньоблагроліс» Контрольно-ревізійне управління виявило порушення на суму 777,3 тисячі гривень, з яких порушень, що призвели до збитків – на 625,8 тисяч гривень. Появу цієї інформації не можна вважати випадковою, вона явно була підготовлена спеціально до сесії облради, щоб надати додаткових аргументів рішенню ліквідації комунального підприємства.

Уже під час сесії представниця фракції ВО «Батьківщина» Людмила Кирда запропонувала виключити із порядку денного сесії  питання ліквідації «Волиньоблагролісу», та представила лист з відповідними вимогами підписаний переважною більшістю сільських голів Маневицького району та 2,5 тиячами селян. Більшість депутатів не пристали на пропозицію пані Кирди та залишили це питання у порядку денному.

Під час розгляду даного питання позитивного рішення прийняти не вдалося – забракло одного голосу. Окрім цього мав місце невеликий скандал через голосування картками відсутніх депутатів, що викликало небезпідставну критику зі сторони опозиційних депутатів.

Можна з впевненістю спрогнозувати, що на наступному засіданні сесії дане питання буде проголосоване незважаючи на пікети і листи підтримки, оскільки голова ОДА уже давно прийняв принципове рішення щодо приналежності та управління лісовим фондом.

Центральним питанням порядку денного сесії був звіт голови обласної державної адміністрації про виконання облдержадміністрацією делегованих обласною радою повноважень. Саме з цією метою в залі зібрався весь владний істеблішмент області та районів. У своєму розлогому звіті Борис Клімчук загострив увагу на макроекономічних показниках розвитку регіону, розповів про наповнення бюджету та розподіл коштів, надходження субвенції, залучення інвестицій, побудову шкіл та інших закладів соціальної сфери. Звіт та його обговорення тривало близько шести годин. З зауваженнями, критикою та підтримкою дій голови ОДА виступили представники усіх фракцій обласної ради. У підсумку депутати ствердно проголосували за звіт Бориса Клімчука.

Попри довгий розгляд політичних питань, обласній раді все таки вдалось розглянути близько 40 питань порядку денного сесії.

Крім того обласна рада прийняла принизливе за своїм змістом звернення до керівників сусідньої Львівської області щодо стану доріг у напрямку Львова з Луцька та Нововолинська територією Львівщини. Ініціатором звернення до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка та голови Львівської обласної ради Олега Панькевича виступив депутат Ігор Гузь, а більшість депутатів його радо підтримала.

ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» http://www.cpaec.org.ua/