За чотири місяці нинішнього року працівниками міліції зареєстровано 362 факти незаконного обігу наркотиків у Волинській області та порушено 196 кримінальних справ. На наркологічному обліку перебуває більше тисячі осіб, а на обліку ВБНОН УМВС України у Волинській області більше двох тисяч осіб, які певним чином пов’язані з наркоманією.

 

УМВС України у Волинській області повідомляє, що кількість наркоманів щороку збільшується в усьому світі, в тому числі і в Україні. Наркотична залежність, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Кількість людей, які вживають наркотики, близько 100 тисяч за офіційними даними, хоча реально цих людей, за оцінками МВС, у 10-12 разів більше, або щонайменше 800-900 тисяч, а тенета наркобізнесу ловлять усе нових жертв.

 

Наркоманія – це насамперед проблема молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків – 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший – 9-13 років. Це важка хвороба, яка дуже швидко розвивається. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркомани рідко доживають до 30-річного віку.

 

Як повідомив начальник ВБНОН УМВС в області Василь Коваль, на території Волині спостерігається, так би мовити, „омолодження” наркоманів, оскільки з розвитком технічного прогресу на заміну звичайному опійному наркотику прийшов синтетичний, який зараз користується попитом у молоді. Це підтверджує той факт, що з початку року на території навчальних закладів було виявлено 40 фактів незаконного обігу наркотиків, що на 19 більше, ніж у минулому році.

 

Не краща ситуація і з розважальними закладами міста – так, з початку 2011 року працівниками міліції було вилучено 997 грамів наркотиків різноманітного походження та зареєстровано 21 факт незаконного обігу наркотиків, що мали місце саме в приміщеннях згаданих установ.

Подібна проблема спостерігається також і у сфері медицини. На сьогодні на території області функціонують 7 закладів замісної підтримувальної терапії для наркозалежних осіб, де проходять лікування більше ста хворих.

 

Однак цей спосіб не завжди ефективний, оскільки є ті, хто звертається в дані заклади, аби лише отримати нову дозу „замінника”, а саме підтримувального препарату метадону, але за призначенням його не використовуює. Через це вже були зафіксовані випадки нелегального витоку даного препарату в незаконний обіг наркотиків, адже таблетку метадону на „чорному” ринку можна продати за 50-70 гривень, таким чином наркоман свідомо заробляє на безкоштовному „лікуванні”, а за виручені кошти купує собі справжній опійний наркотик.

 

Правоохоронцями зареєстровано уже 13 таких фактів та порушено 7 кримінальних справ. З огляду на це постало питання щодо доцільності застосування цього препарату у програмі підтримувальної терапії та початку розробки вітчизняного „замінника” на основі ненаркотичних речовин, які блокуватимуть дію опіатів.