Про те, що у ВО «Батьківщина» зараз не найкращі часи свідчать не лише проблеми з правоохоронними органами у Ю.Тимошенко та «обміліла» фракція у Верховній Раді, а й конфлікти у партійних та депутатських рядах на місцях. Підтвердженням цьому є й свіжі події з Луцької міської ради, де впродовж двох останніх сесій громадськості стали відомі деталі розколу у рядах фракції ВО «Батьківщина».

Серед основних подій, що сколихнули фракцію – голосування щодо рішення про продовження договору оренди земельної ділянки на новий термін Волинській обласній спілці споживчих товариств для обслуговування ринку «Завокзальний» та створення депутатської групи «Місто майбутнього».

В першому випадку зміна позиції більшості депутатів фракції та неприкриті домовленості із міським головою стали причиною публічних засуджень Андрієм Осіповим та Романом Бондаруком дій своїх колег по партії.

Перший зробив все можливе, із юридичної точки зору, для того, щоб такий проект рішення взагалі не виносився на голосування. А не змігши переконати депутатів у неправомірності їх рішення – Андрій Осіпов оскаржив дії міського голови до адміністративного суду. Другий, будучи одним із спонсорів міського партійного осередку ВО «Батьківщина», зажадав від однопартійців звільнити наданий їм в користування офіс.

Намагаючись взяти реванш за поразку в раді А.Осіпов ініціював внутрішньопартійну дискусію щодо доцільності перебування на посаді керівника фракції ВО «Батьківщина» Юрія Корольчука. Останній, до речі, вже неодноразово був помічений у «дружньому» ставленні до міського голови та у позитивній оцінці дій державних органів влади, до яких ВО «Батьківщина» в опозиції. Однак, те, що мало бути внутрішньопартійним документом, стало надбанням журналістів - за деякими джерелами не без допомоги самих учасників конфлікту.

Тому конфлікт у партійній організації та фракції вже ніяким чином приховати та погасити не вдасться. Попри оптимістичні запевнення голови міського осередку партії Григорія Пустовіта, що його тішить інтерес мешканців міста до внутрішніх проблем фракції ВО «Батьківщина» і що це для партії позитивний сигнал, скоріш за все послідовники Ю.Тимошенко не раді, що лучани дізналися про реальний стан справ у середовищі біло-червоних. Адже це може негативно відобразитись на перспективах висуванця партії на парламентських виборах 2012 року в луцькому окрузі.

Варто нагадати, що про розпорошеність депутатської фракції ВО «Батьківщина» велася мова ще на початку року. Правда тоді Григорій Пустовіт був однодумцем депутатів Осіпова та Бондарука, на противагу іншій групі депутатів на чолі з Володимиром Никитюком. Натомість зараз, коли секретар ради та міський голова знайшли спільну мову, Григорій Олександрович більш поміркований у своїх діях.

Але якщо щодо А.Осіпова та Р.Бондарука поки ніяких кроків ні фракція, ні партія не приймали, то стосовно Антона Сосновського міські партійці вже визначились. Бюро міської організації ВО «Батьківщина» рекомендувало фракції у міській раді виключити позапартійного депутата зі своїх лав. За основну причину такого рішення називають нібито порушення партійного положення про те, що депутат фракції «Батьківщина» має право входити в будь-які міжфракційні об’єднання лише за умови погодження таких кроків фракцією. Хоча відомо, що А.Сосновський, задовго до оголошення про створення групи проводив відповідні консультації всередині фракції. Чому ж тоді партійне бюро було таким суворим? В той же час, по відношенню до депутата обласної ради В.Блінової ніяких санкцій застосовано не було! Та й депутат Василь Байцим у обласній раді нормально поєднує членство у фракції ВО «Батьківщина» та роботу у депутатській групі спільно з регіоналами.

Проте, які б причини не знаходились - таке рішення, якщо до нього прислухається і фракція, скоріше буде невигідним для самої «Батьківщини». Адже окрім можливої втрати ще одного «багнета» (першим був А.Бірюков), у фракції посиляться відцентрові рухи, і в такому стані координувати її діяльність буде взагалі неможливо. Та й ради справедливості слід зазначити, що така позиція партії і фракції буде нещирою. Адже з одного боку, закидаючи комусь участь у групі спільно із представником провладної партії, більшість фракції в той же час спокійно голосує за неоднозначні проекти рішень ініційовані міським головою, якого висувала та ж провладна партія!!!

Скоріш за все, конфлікти та протистояння у фракції продовжаться. Юрій Корольчук, як кандидатура, яка влаштовує не всіх, але заміні якій поки немає, залишиться на своїй посаді. Антона Сосновського ймовірно буде виключено з лав фракції. Андрій Осіпов та Роман Бондарук ж залишаться у фракції та продовжать внутрішню боротьбу за вплив на партійний осередок. До кінця літа фракція ще зберігатиме показову єдність і нараховуватиме у своєму складі близько 20 депутатів. Натомість з початком нового політичного сезону фракція ймовірно поділиться на 2-3 частини.

 

 

ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» http://www.cpaec.org.ua/